Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Zapraszamy na spektakl "Sierpień" bez barier!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Zapraszamy na spektakl "Sierpień" bez barier!

Zapraszamy na spektakl "Sierpień" bez barier!

9 czerwca 2014 (poniedziałek) g.19:00 - Teatr Studio - spektakl "Sierpień" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

 

 

 

Spektakl „Sierpień”

 

 

Sierpień Tracy’ego Lettsa to utwór, który krytycy uznali za największe osiągnięcie w dramaturgii amerykańskiej początku XXI wieku. Opinię tę potwierdziła przyznana autorowi w 2008 roku Nagroda Pulitzera – najpoważniejsze wyróżnienie literackie w USA . Sztuka cieszyła się niebywałym powodzeniem u publiczności – na Broadwayu grana była bez przerwy przez trzy lata, a do kasy biletowej ustawiały się długie kolejki; stała się również teatralnym przebojem na wielu scenach europejskich. Co jest przyczyną tak wielkiego, międzynarodowego sukcesu Sierpnia? Najkrócej mówiąc: temat i forma. Tracy Letts, dramatopisarz, ale i aktor, z zawodowym wyczuciem praw sceny, buduje przejmującą historię trzypokoleniowej, oddalonej od siebie rodziny, którą do spotkania i konfrontacji postaw zmusza samobójcza śmierć ojca. Przy pomocy wartkich dialogów au tor tworzy soczyste postaci ludzi zagubionych i nieszczęśliwych, którzy nie potrafią zapomnieć o dawno doznanych cierpieniach i wciąż wzajemnie się ranią.

 

 

Fundacja Kultury bez Barier i Teatr Studio zapraszają na dostosowany do potrzeb widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu „Sierpień” w reżyserii Grzegorza Brala. Opatrzony audiodeskrypcją, napisami dla niesłyszących spektakl zostanie wystawiony 9 czerwca 2014 roku w Teatrze Studio (pl. Defilad 1 – wejście od ulicy Marszałkowskiej). Początek o godz. 19:00.

 

 

Bilety kosztują 30 złotych, liczba miejsc jest jednak ograniczona, prosimy, więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Ania Żórawska:

tel.kom.: 512 396 475

e-mail: ania@kulturabezbarier.org   

 

 

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie ze spektaklu fot. Krzysztof Bieliński

    Zdjęcie ze spektaklu fot. Krzysztof Bieliński

Powrót do: Aktualności