Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Zapraszamy na spektakl bez barier!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Zapraszamy na spektakl bez barier!

Zapraszamy na spektakl bez barier!

7 maja 2015(czwartek) godz. 19:30 - Teatr Dramatyczny(scena im. G.Holoubka, pl. Defilad 1) - spektakl "Red" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

 

Na dwa głosy i cztery ręce

„Red” bez barier

 

Mistrz i uczeń – jak dużo w takich spotkaniach może być emocji: fascynacji i gniewu, lęku i zaskoczenia.  I jak bardzo czuć te emocje, nawet jeśli słów pada niewiele, a rozmowy między mistrzem i uczniem dotyczą tylko i wyłącznie sztuki. A gdy rozmowy milkną nieubłaganie nasuwa się pytanie: kto tak naprawdę uczy się od kogo?

 

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na sztukę „Red” Johna Logana, autora scenariuszy takich hollywoodzkich hitów, jak „Awiator” i „Gladiator”. Spektakl z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących odbędzie się 7 maja 2015r. (czwartek) w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (scena im. G. Holoubka, PKiN, pl. Defilad 1). Początek o 19.30.

 

Bilety kosztują 15zł, a liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Paulina Gul:

 

SMS: 502 741 022

e-mail: paulina@kulturabezbarier.org

 

„Red” to opowieść o ostatnich chwilach z życia legendy amerykańskiego ekspresjonizmu abstrakcyjnego Marka Rothki (wystawa jego prac miała miejsce w 2013 roku w Muzeum Narodowym w Warszawie). Milioner i niekwestionowany, choć za życia niedoceniany przez krytyków,  autorytet w dziedzinie sztuki spotyka się ze studentem malarstwa, szuka bowiem pomocnika do swej pracowni. Ich rozmowy stają się pojedynkiem dwóch pokoleń artystów. Pogrążony w alkoholizmie i depresji mistrz ma być nauczycielem, ale nie potrafi odnaleźć swego miejsca w świecie sztuki. Dominują w nim już bowiem nowe, niezrozumiałe dla starszego pokolenia kierunki i prądy artystyczne… „Red” to opowieść o artystach, ale jednocześnie jest to opowieść o każdym człowieku mierzącym się z brakiem wewnętrznej siły, zwątpieniem i niemocą.

 

 „Red” zostanie pokazany w ramach projektu "Spektakle dla każdego" dofinansowanego przez Urząd m.st. Warszawy

Logo m.st. Warszawy

Galeria zdjęć

  • Plakat spektaklu

    Plakat spektaklu "Red"

  • Zdjęcie ze spektaklu

    Zdjęcie ze spektaklu

Powrót do: Aktualności