Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Zapraszamy na letnie warsztaty do TR Warszawa!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Zapraszamy na letnie warsztaty do TR Warszawa!

Zapraszamy na letnie warsztaty do TR Warszawa!

4-15 lipca 2016 roku - TR Warszawa - Nabór do programu LATO W TEATRZE

 

 

ALE CZY NA PEWNO słyszysz ten błysk?


Interesujesz się sztuką?
Chciałbyś/chciałabyś w przyszłości zajmować się teatrem? Zostać scenografem/scenografką, reżyserem /reżyserką światła, specjalistą/specjalistką do spraw promocji, aktorem/aktorką, czy producentem/producentką? A może po prostu – chcesz przeżyć fajną wakacyjną przygodę i wspólnie stworzyć spektakl?

Zapraszamy młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do udziału w dwutygodniowych warsztatach teatralnych, zakończonych pokazem stworzonego wspólnie przedstawienia. Do udziału w projekcie „ALE CZY NA PEWNO słyszysz ten błysk?” zapraszamy także osoby z niepełnosprawnościami sensorycznymi. Warsztaty oraz wszelkie działania w teatrze będą dostosowane do możliwości wszystkich uczestników.

Zajęcia odbywać się będą w TR Warszawa (ul. Marszałkowska 8, Warszawa) w dniach 4-15 lipca 2016 roku, od poniedziałku do soboty w cyklu sześciogodzinnym.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, zostaną wybrane 24 osoby, które wezmą udział w warsztatach teatralnych inspirowanych tekstem Mirosława Nahacza „Niezwykłe Przygody Roberta Robura” oraz najnowszą premierą TR Warszawa „Robert Robur” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego (prem. 10.06.2016).

Wspólna dwutygodniowa praca w grupach scenograficznej, technicznej, literackiej, komunikacyjnej, producenckiej i aktorskiej zakończy się pokazem spektaklu na scenie TR Warszawa, przygotowanego przez uczestników projektu. Zajęcia poprowadzą pracownicy i współpracownicy TR Warszawa.

Udział w projekcie „ALE CZY NA PEWNO słyszysz ten błysk?” jest bezpłatny.

Wszyscy chętni proszeni są o przesyłanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych, dostępnych na stronie www.trwarszawa.pl/edukacja e-mailem (na adres: edukacja@trwarszawa.pl) lub pocztą (na adres: TR Warszawa, ul. Marszałkowska 8, 00-590 Warszawa) z dopiskiem „DZIAŁ EDUKACJI – LwT”. Formularz można dostarczyć także osobiście do sekretariatu teatru. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 czerwca 2016 r.

Warsztaty kwalifikacyjne do projektu „ALE CZY NA PEWNO słyszysz ten błysk?” odbędą się 11 czerwca 2016 roku w TR Warszawa. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 13 czerwca 2016 r. na stronie TR Warszawa.

Projekt „ALE CZY NA PEWNO słyszysz ten błysk?” realizowany jest w ramach „Lata w teatrze” – programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z działem edukacji (edukacja@trwarszawa.pl, tel. 533-380-173).

 

Galeria zdjęć

  • Plakat akcji

    Plakat akcji

Powrót do: Aktualności