Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Zapraszamy do Olsztyna na spektakle z audiodeskrypcją!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Zapraszamy do Olsztyna na spektakle z audiodeskrypcją!

Zapraszamy do Olsztyna na spektakle z audiodeskrypcją!

19 czerwca 2016(niedziela) godz. 18:00 - Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie - spektakl "Dziwka z Ohio" z audiodeskrypcją
3 lipca 2016(niedziela) godz. 17:00 - Ełckie Centrum Kultury - spektakl "Dziwka z Ohio" z audiodeskrypcją

 

 

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, wychodząc naprzeciw potrzebom osób niewidomych i niedowidzących, wprowadził do dwóch spektakli repertuarowych („Dziwka z Ohio” i „Tango”), technikę audiodeskrypcji. Podczas przedstawienia audiodeskrypcyjnego, lektor opowiada o warstwie widzialnej dzieła (język ciała, wyraz twarzy, sytuacje i przestrzeń sceniczna, kostiumy), co pozwala osobom niewidomym i słabowidzącym podążać za akcją sztuki. Dodatkiem do spektakli będzie program teatralny wydany z zastosowaniem druku czarnego i alfabetu Braille’a, który widzowie otrzymają nieodpłatnie.


Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Programu Kultura Dostępna. Teatr Jaracza realizuje go we współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych Okręg Warmińsko - Mazurski oraz Ełckim Centrum Kultury. Spektakle z audiodeskrypcją odbędą się w następujących terminach:


Dziwka z Ohio”: 19.06 w Olsztynie; 03.07 w Ełku

Tango”: 16.10 w Olsztynie; 13.11 w Ełku


Przedstawienia zaprezentowane w Ełku będą również dostępne dla osób mających utrudniony dostęp do kultury z powodu barier ekonomicznych, mentalnych czy kulturowych.


Przedsięwzięcie jest kontynuacją kompleksowych działań, które Teatr, będąc miejscem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych, rozpoczął w ubiegłym roku, kiedy to zakupiono zestaw do audiodeskrypcji dla 120 osób.

 

Wszelkie pytania i rezerwacje miejsc prosimy kierować do Lidiii Okuszko z Biura Obsługi Widzów
tel: 89 527 39 15
e-mail: bow@teatr.olsztyn.pl

Galeria zdjęć

  • Plakat spektaklu

    Plakat spektaklu "Dziwka z Ohio"

Powrót do: Aktualności