Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Zapraszamy do Kina Muranów na film bez barier!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Zapraszamy do Kina Muranów na film bez barier!

Zapraszamy do Kina Muranów na film bez barier!

3 czerwca 2016(piątek) godz. 18:30 - Kino Muranów - pokaz filmu "Syn Szawła" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

 

 

 

Bilety kosztują 15 zł. Dla pierwszych 40 osób bezpłatne wejściówki. Liczba miejsc ograniczona, więc prosimy o rezerwację u Ani Żórawskiej

Tel/SMS 512 396 475

E-mail rezerwacje@kulturabezbarier.org

 

Opis filmu:

Nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, zdobywca Złotego Globu oraz Grand Prix na festiwalu w Cannes.

Rok 1944, niemiecki nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować nazistom w wielkiej machinie Zagłady – na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł próbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym kiedyś był.

Debiut 38-letniego László Nemesa przełamuje dotychczasowe, typowe dla fabuł o Holokauście klisze narracyjne. Reżyser rezygnuje z epickiej skali, która tworzy iluzję, że jesteśmy w stanie pojąć skalę tej zbrodni. Film Nemesa cechuje maksymalny realizm i perspektywa jednostki patrzącej na fragmenty piekła.

„Syn Szawła” powstał z głębokiej potrzeby autentyczności, a drobiazgowa dokumentacja i produkcja zajęły twórcom pięć lat. Być może dlatego Claude Lanzmann, twórca legendarnego dokumentu „Shoah”, przeciwnik filmowych inscenizacji Zagłady, podszedł po seansie do Nemesa i podziękował mu za film.

„Syn Szawła” to perfekcyjny, porażający i trzymający w napięciu obraz, który przejdzie do historii kina.

 

 


Projekt „Filmowo bez barier” współfinansuje m.st. Warszawa w ramach małego grantu


Logo m.st. Warszawy

Galeria zdjęć

  • Plakat filmu

    Plakat filmu

Powrót do: Aktualności