Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Teatrosfera bez barier w Teatrze Śląskim w Katowicach!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Teatrosfera bez barier w Teatrze Śląskim w Katowicach!

Teatrosfera bez barier w Teatrze Śląskim w Katowicach!

29 listopada (niedziela) o godz. 19:00 zapraszamy osoby niewidome i niesłyszące na dostosowany do ich potrzeb spektakl „Czarny Ogród” w reżyserii Jacka Głomba opatrzony audiodeskypcją i napisami dla niesłyszących!

 

 

 

 

Dysponujemy 30 bezpłatnymi biletami dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu, którzy pozytywnie odpowiedzą na nasze zaproszenie!

Bilety można zamawiać u Ani Żórawskiej. Tel. kom 512 396 475, rezerwacje@kulturabezbarier.org

 


Opis spektaklu:

Kiedy nawet Anioły zaczynają kłócić się o Śląsk, sprawa musi być poważna. Zwłaszcza jeśli – korzystając z ich nieuwagi – pewien Ślązak postanowił uciec z raju i wrócić do domu… Tak rozpoczyna się niezwykła opowieść o Giszowcu i Nikiszowcu – dwóch magicznych dzielnicach Katowic, które nieustannie intrygują swoim charakterem oraz tkwiącymi w nich tajemnicami. Opowieść o mieszkających tu ludziach, których losy splatają się ze sobą, tworząc niepowtarzalny kalejdoskop wrażeń i znaczeń. Od zepsutego powozu Georga von Giesche, przez plany urbanistyczne braci Zillmannów i mistyczne obrazy Teofila Ociepki, aż po zakład fryzjerski Ludwika Lubowieckiego – historia pędzi niczym karuzela, a zatrzymuje się tylko na chwilę, by jedni mogli na nią wsiąść, a inni z niej zejść...

  

Projektu „Teatrosfera bez barier” jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Logo programu Kultura DostępnaLogo MKiDN

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie ze spektaklu

    Zdjęcie ze spektaklu "Czarny ogród"

Powrót do: Aktualności