Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Teatrosfera bez barier w Lublinie - „Wieczór Trzech Króli”

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Teatrosfera bez barier w Lublinie - „Wieczór Trzech Króli”

Teatrosfera bez barier w Lublinie - „Wieczór Trzech Króli”

15 grudnia (niedziela) godz. 17:00 - Teatr im. J. Osterwy w Lublinie - spektakl "Wieczór Trzech Króli" z audiodeskrypcją, tłumaczeniem na polski język migowy i pętlą indukcyjną

Fundacja Kultury bez Barier i Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie serdecznie zapraszają na spektakl "Wieczór Trzech Króli" w wersji bez barier.

 

Udogodnienia: audiodeskrypcja dla niewidomych, tłumaczenie na polski język migowy i pętla indukcyjna dla niesłyszących

Miejsce: Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Lublin, ul. Narutowicza 17

Termin: 15.12.2019 godzina 17:00

Czas trwania: 165 min.

Cena biletu: 40 PLN, dla uczniów i studentów 30 PLN

Zakup biletów:

Rezerwacje przyjmuje Biuro Organizacji i Reklamy. Należy powołać się na rezerwację na spektakl Fundacji Kultury bez barier. Tel. 81 532 44 36, e-mail: biuro@teatrosterwy.pl

Bilety można opłacić osobiście lub przelewem. Bilety muszą zostać wykupione najpóźniej do 10 grudnia.

Kasa jest czynna od wtorku do soboty w godzinach 12.00 – 19.00 oraz w niedzielę w godzinach: 16.00 – 19.00.

 

Opis spektaklu:

Akcja tej komedii Wiliama Szekspira osadzona jest w odległej krainie zwanej Ilirią. Zaludniają ją postaci, które za wszelką cenę, często niezgrabnie poszukują ciepła i miłości. Rządzona prawem maskarady, ukrywania tożsamości i wszechobecnego odgrywania ról Iliria jest niejako odbiciem naszej rzeczywistości. Teatr po raz kolejny ma być "lustrem podstawionym rzeczywistości".

Kiedy przyglądamy się perypetiom Wioli i Sebastiana, bliźniąt rozdzielonych w katastrofie morskiej, beznadziejnie romantycznego księcia Orsino czy pogrążonej w żałobie pięknej Oliwii zauważamy, że za typową szekspirowską przebieranką kryje się wiele niedających spokoju pytań i głęboka refleksja nad naszym miejscem w świecie, szczególnie w czasach chaosu, niepewności i nieustannego deszczu. Refleksja podobnej rangi, co ta zawarta w "Hamlecie". Szekspir obie te sztuki pisał w podobnym czasie, na przełomie XVI i XVII wieku, pod koniec złotego wieku panowania królowej Elżbiety I. "Wieczór..." zdaje się być odpowiedzią na "Hamleta", jest jednak pogodniejszy. To próba znalezienia wyjścia z kryzysu, którego oznaki znajdujemy w dramacie o duńskim księciu.

 



Udogodnienia do spektaklu zostały przygotowane w ramach projektu „Teatrosfera bez barier. Akt drugi”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Galeria zdjęć

  • Scena zbiorowa. Fot. Natalia Kabanow

    Scena zbiorowa. Fot. Natalia Kabanow

Powrót do: Aktualności