Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Sztuka jak uderzenie

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Sztuka jak uderzenie

Sztuka jak uderzenie

Teatr Na Woli „Poza Ciszą i Ciemnością”

zdjęcie ze spektakluMieli podobne marzenia, czytali te same książki, śpiewali takie same piosenki, przyjaźnili się. Gdy w ich życie wkracza ideologia wszystko się kończy, przyjaźń zmienia się w nienawiść, a zabawę zastępuje zbrodnia. Każdy uczeń tej samej klasy może być ofiarą, każdy może stać się katem. Ten spektakl zostawia widzów ze ściśniętymi gardłami, zostawia w ciszy i zamyśleniu. Teraz, dzięki projektowi Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością”, sztukę tę będą mogły obejrzeć osoby niewidome, niedowidzące, niesłyszące, niedosłyszące i głuchoniewidome.

 

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Zaprasza widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu do Teatru Na Woli na spektakl „Nasza klasa”. Sztuka, opatrzona audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy zostanie wystawiona 22 lipca (niedziela) o godz. 19.00.

 

Bilety w cenie 15 złotych.

 

Zapisy mailowo: a.zorawska@dzieciom.pl lub telefonicznie: 22 486 96 42 wew. 4.

 

Rezerwacji można dokonywać do 20 lipca do godz. 15.00. Liczba miejsc ograniczona.

 

zdjęcie z przedstawienia nasza klasa. grupa 30 latków ubrana po klasowemu zgłasza się do odpowiedzi, na pierwszym planie zdecydowanie wyróżnia się piękna kobieta z zadziornym trochę szelmowskim uśmiechem

 

"Nasza klasa” Tadeusza Słobodzianka to niezwykła historia uczniów jednej klasy wplątanych w ideologie dzielące ludzi na lepszych i gorszych, przyznające jednym prawo do życia kosztem drugich. Inspiracją do napisania dramatu stały się wydarzenia z 1941 roku w Jedwabnem, ale prezentowana na scenie historia nie jest dokumentacją tamtej zbrodni, jest uniwersalną opowieścią stawiającą pytania o kondycję człowieczeństwa. Spektakl wyreżyserował Słowak Ondrej Spišák.

 

Sztuka trwa: 2,5 godziny.

Projekt Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podobne działania są prowadzone przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” od 2009 roku. Do tej pory udało się udostępnić niewidomym i niesłyszącym widzom 28 spektakli w 9 teatrach z Warszawy, Krakowa i Poznania.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie ze spektaklu

    Zdjęcie ze spektaklu "Nasza Klasa"

Powrót do: Aktualności