Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Świętujmy razem Międzynarodowy Dzień Teatru

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Świętujmy razem Międzynarodowy Dzień Teatru

Świętujmy razem Międzynarodowy Dzień Teatru

W ramach tegorocznego Światowego Dnia Teatru chcielibyśmy zaprosić Was na trzy dni obchodów, podczas których poczujecie się w STUDIO jak w domu.

26-28 marca (poniedziałek - środa), Teatrgaleria Studio, plac Defilad 1


W nawiązaniu do awangardowej tradycji miejsca, przygotowaliśmy całe mnóstwo działań (spotkania z aktorami, wykłady, warsztaty, projekcja, spacer po teatrze), spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wpadnijcie na Studio Domówkę i poczujcie magiczną atmosferę tego miejsca.

 

Każdorazowo spotykamy się w szatni teatru, skąd zaprowadzimy uczestników na miejsce wydarzenia.

 

Istnieje możliwość dostosowania wydarzeń do odbioru osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. W tej sprawie prosimy o kontakt z koordynatorem dostępności STUDIO: magdalena.kaminska@teatrstudio.pl

 

Szczegółowy program:

26 MARCA (PONIEDZIAŁEK) - BIFOR

18:00 – 20:00 - PORTRET KOBIECY: LEKCJE KREATYWNEGO PATRZENIA

Cudze spojrzenia. Czy to one nas tworzą czy też robimy to sami, świadomie? Co mówi o nas wygląd? W jaki sposób kontrolować własną wizualność w społecznych lustrach? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z kreowaniem własnej wizualności będziemy szukać na warsztacie z cyklu Portret kobiecy, do którego inspiracją jest spektakl „Dobra terrorystka”.

Prowadzi: Kinga Czaplarska

19:00 – 20:30 - JAK (Z SENSEM) ROZMAWIAĆ O TEATRZE? - WYKŁAD

Prowadzi: Mateusz Żurawski

27 MARCA (WTOREK) - DOMÓWKA STUDIO

12:30 – 14:00 - WYPOŻYCZALNIA KOSTIUMÓW STUDIO – DZIEŃ OTWARTY

Otwieramy magazyny kostiumów - suknie z epoki, stylowe, ślubne i eleganckie, największy wybór smokingów i fraków, ponad 100 kostiumów dla dzieci. Przenieś się w czasie i podróżuj po epokach. Oglądaj, dotykaj, przymierzaj, stylizuj i za pomocą wieszaków pełnych teatralnych strojów stań się na moment kimś innym.

14:00 – 15:30 – GALERIA STUDIO – DZIEŃ OTWARTY

Jak zorganizować wystawę sztuki? Jakich umiejętności potrzeba, aby być dobrym kuratorem? Czym zajmuje się producent galerii? Na te i inne pytania odpowiedzą pracownicy Galerii Studio, którzy w godzinach 14:00 – 15:30 będą do Państwa dyspozycji, a także oprowadzą i opowiedzą o aktualnej wystawie „Ewa Zarzycka: Nie jestem Zofią Rydet”.

15:00 – 19:00 – JEDEN NA JEDEN – AKTORZY CZYTAJĄ WIERSZE

Akcja „Jeden na jeden” jest nietypowym, bezpośrednim spotkaniem widza z aktorem.  Uczestnicy zostaną zaproszeni do sali prób, gdzie tym razem aktorzy nie pracują nad scenami, tylko czekają. Czekają na indywidualne spotkanie z widzem i wybranym przez siebie, ulubionym wierszem, słowem, inspiracją. By spotkać się inaczej niż przy okazji spektaklu, podzielić się z widzami tym, co dla nich ważne, bez zbędnych słów.

19:00 – MONODRAM EWY BŁASZCZYK „ORIANA FALLACI. CHWILA W KTÓREJ UMARŁAM” Z NAPISAMI DLA NIESŁYSZĄCYCH

Na hasło: KULTURA BEZ BARIER bilety w promocyjnej cenie 40 zł. Bilety ze zniżką do kupienia w kasie teatru albo on-line wpisując hasło w pole "rabat".

28 MARCA (ŚRODA) - AFTER

17:00 – 19:00 – NIESAMOWITE HISTORIE – WARSZTATY Z TEATREM 21

Podczas warsztatów performersko-dramaturgicznych zajmiemy się zjawiskiem niesamowitości. Punktem wyjścia będą dla nas teksty literackie, filmy, dzieła sztuki, ale także znane historie, które stały się elementem masowej wyobraźni, a które opowiadały o spotkaniu z niesamowitym. Co kryje się za tym określeniem, co wyzwala w naszej wyobraźni poczucie niesamowitości albo pragnienie spotkania z niesamowitym?

Prowadzenie: zespół Teatru 21

19:00 – 20:00 – INNE PRZESTRZENIE GRY. GRZEGORZEWSKI W STUDIO – SPACER PO TEATRZE

Dlaczego fronton Teatru Dramatycznego trafił na scenę Teatru Studio? Jak trudności akustyczne zainspirowały projekt awangardowej inscenizacji Wesela (niestety – niezrealizowany)? Kiedy po placu Defilad miały pływać gondole? W jaki sposób Jerzy Grzegorzewski, poszukując dla swoich przedstawień nietypowych rozwiązań scenicznych, teatralizował przestrzeń Pałacu Kultury i Nauki? Odpowiedzi na te pytania poszukamy podczas spaceru po zakamarkach STUDIO.

Prowadzenie: Mateusz Żurawski

20:00 – 21:30 – „FRANCIS BACON, CZYLI DIEGO VELASQUEZ NA FOTELU DENTYSTYCZNYM” WG TADEUSZA RÓŻEWICZA, REŻ. JERZY GRZEGORZEWSKI (1996) – PROJEKCJA REJESTRACJI TECHNICZNEJ SPEKTAKLU

Na wszystkie wydarzenia w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru (z wyjątkiem spektaklu „Oriana Fallaci. Chwila w której umarłam”) wstęp wolny / obowiązują zapisy: edukacja@teatrstudio.pl

 

Fundacja Kultury bez Barier jest patronem medialnym wydarzenia.

Galeria zdjęć

  • plakat

    plakat

Powrót do: Aktualności