Fundacja Kultury Bez Barier - Katowice - Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM - Najmniejszy bal świata

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Najmniejszy bal świata

Kogo trzeba spotkać na swej drodze, by odkryć, co w życiu jest naprawdę ważne? Jakim niebezpieczeństwom trzeba spojrzeć prosto w oczy, by nauczyć się mówić prawdę? Ile trzeba popełnić błędów, by wprowadzić do swego słownika słowa proszę, przepraszam, dziękuję? Co musi się zdarzyć, by najgorsze dziecko pokochało swoich rodziców?

„Najmniejszy bal świata” to mądra, pełna wdzięku, zaskakująca pomysłami i pozbawiona moralizatorstwa opowieść o relacjach między dziećmi a rodzicami. Mała zbuntowana Migawka zachowuje się jak wiele jej rówieśniczek. Niegrzeczna, nadąsana, wie wszystko najlepiej, a rodzice są jej do niczego niepotrzebni, bo nie pozwalają robić tego, na co ma ochotę. Nie kocham ich – powiada – i wysyła na inną planetę. Ale radość trwa krótko, a brak rodziców zaczyna bardzo doskwierać.


Zdjęcie ze spektaklu

 

Spektakl z audiodeskrypcją odbył się 29 maja 2013 roku.

 

Spektakl „Najmniejszy bal świata” został opatrzony audiodeskrypcją w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” – edycja 2013 Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i Fundacji Kultury bez Barier dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Logo MKiDN