Fundacja Kultury Bez Barier - Warszawa - Teatr Baj - Pastorałka

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Pastorałka

Po otwarciu jednej ze świątecznych pocztówek zostajemy zaproszeni do jej wnętrza, które przywołuje na nowo noc Bożego Narodzenia, z jej dobrze znanymi bohaterami: Świętą Rodziną, Herodem i całą plejadą szopkowych postaci. Wół i Osioł mówią ludzkim głosem i zaważą na losach Świata, udaremniając  zakusy Diabła, który ze wszystkich sił stara się nie dopuścić do należytego uczczenia Świętej Nocy – krzyżuje drogi, gmatwa plany, chce zniszczyć świąteczną kartkę…   

 

Klasycznie skomponowany tekst, inkrustowany licznymi pastorałkami, został zderzony ze współczesną plastyką. Przedstawienie bawi się zwyczajowym ujęciem jasełek, sięga do różnych konwencji, nawiązuje do ruchomych szopek. Humor, dowcipne dialogi, wyraziście zarysowane postacie i dobrze skonstruowana dramaturgia przedstawienia sprawiają, że powszechnie znana, co rok przeżywana historia Bożego Narodzenia, staje się opowieścią, w której z uwagą śledzimy bieg wypadków.

 

Audiodeskrypcja - Urszula Butkiewicz

 

 zdjęcie ze spektaklu

 

Premiera sztuki z audiodeskrypcją odbyła się  13 grudnia 2012 roku.

 

Przedstawienie teatralne z audiodeskrypcją zostało zrealizowane w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego