Fundacja Kultury Bez Barier - Warszawa - Teatr Baj - Arszenik

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Arszenik

„Arszenik” to spektakl inspirowany komedią Josepha Kesserlinga („Arszenik i stare koronki”), która weszła do kanonu sztuki dwudziestowiecznej. Ta świetnie napisana komedia sytuacyjna po raz pierwszy zderzana jest z językiem teatru lalek, przy pomocy nowego tekstu, będącego luźnym dialogiem z dramatem Kesserlinga.

Absurdalny klimat czarnej komedii, nawiedzony dom, jego mieszkańcy i ich tajemnice. Ludzie i duchy, dobro i zło, śmiech i tragedia, a wszystko w nieco surrealnej scenerii, dzięki której historia odgrywana na scenie odrywa się od konkretnego miejsca i czasu. I wreszcie prawdziwi aktorzy i lalki – animowane i nieruchome, wchodzący ze sobą w interakcję, współtworzący każdą scenę, opowieść, każdy wątek.

Dwie urocze starsze panie żyją w swoim przytulnym domu, wspominając dawne dzieje a nade wszystko  niespełnione szanse z czasów młodości. Dosłownie i w przenośni przywołują duchy przeszłości. panie mają osobliwą filozofię życiową i dość oryginalne pojęcie o dobroczynności...

 

Zdjęcie ze spektaklu, fot. Bartek Warzecha

 

Premiera spektaklu z audiodeskrypcją odbyła się 19 stycznia 2013 roku.

 

Przedstawienie z audiodeskrypcją odbyło się w ramach projektu "Pzoa Ciszą i Ciemnością" dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedziectwa Narodowego.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Logo MKiDN