Fundacja Kultury Bez Barier - Warszawa - Teatr Rozmaitości - Między nami dobrze jest

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Między nami dobrze jest

Może nie być łatwo, bo na scenie widać to i mówi się to, co najczęściej jest ukrywane, zamiatane pod dywan. Może nie być prosto, bo ze sceny wyzierają obrazy i słowa, które nie zostają w teatrze, ale idą z widzami do domu, do snu. Może nie być przyjemnie, bo na scenie można nagle, bez ostrzeżenia zobaczyć i usłyszeć kogoś bliskiego, niewykluczone, że siebie.

„Między nami dobrze jest” to opowieść o Polsce, o mieszkających w niej ludziach, o Polakach, których nie stać na kredyt, wakacje, marzenia. To opowieść o kraju, w którym nie kupuje się gazet, bo można je znaleźć na śmietniku, nie czyta się książek, bo ich miejsce zajęły gazetki z promocjami,  nie pamięta się przeszłości, bo „jest nieeuropejska”, nie kultywuje się wartości, bo nic o tym nie mówią medialne gwiazdy – celebry ci. To opowieść, w której pada tak dużo ważnych pytań, że, oglądając pełną wyszydzeń, śmiechu i brutalnej prawdy groteskę, obcuje się z czystą liryką.

 

 Audiodeskrypcja: Aleksandra Rogalska


Napisy dla niesłyszących: Urszula Butkiewicz

 

Zdjęcie ze spektaklu, fot. Kuba Dąbrowski

 

Premiera spektaklu z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących odbyła się 16 grudnia 2012 roku oraz 15 listopada 2013 roku.