Fundacja Kultury Bez Barier - Warszawa - Teatr Polonia w Warszawie - Przygoda

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Przygoda

Labirynt uczuć i namiętności, a w nim ludzie ze swymi tajemnicami, które co jakiś czas są odkrywane, wiedzący coraz więcej i nie potrafiący, a może nie chcący uwierzyć w to, co wiedzą, mający jeszcze marzenia, ale już wątpiący w możliwość ich realizacji. Taki jest  świat sztuki Sandora Maraiego „Przygoda”, tacy są jej bohaterowie. Dramat, cieszący się od kilkudziesięciu lat ogromną popularnością na Węgrzech, w 2010 roku wprowadzony został na deski Teatru Polonia.

 

"Przygoda” to historia jednego dnia z życia znakomitego profesora medycyny Kadara zmuszonego przyjąć do wiadomości, że budowany przez niego porządek świata się rozsypuje, że dzień największego triumfu jest w rzeczywistości dniem klęski, a przygodą jest nie misterium życia, lecz śmierci. Sztuka, rozgrywająca się w serii dwójkowych dialogów, to wielki sprawdzian umiejętności aktorskich; sprawdzian, w którym na pierwszy plan wysuwa się grający główną rolę Jan Englert. Poprzeczka zostaje przez niego zawieszona tak wysoko, że sztuka nie przeistacza się w melodramat, lecz pozostaje inteligentną, choć gorzką ofertą skłaniającą do zadawania ważnych, bardzo ważnych pytań.   

 

Audiodeskrypcja -  Izabela Natasza Czapska

Napisy dla niesłyszących - Izabela Künstler

 

zdjęcie ze spektaklu

 

Premiera sztuki z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących odbyła się 2 września 2012 roku.

 

Przedstawienie teatralne z audiodeskrypcją zostało zrealizowane w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego