Fundacja Kultury Bez Barier - Warszawa - Teatr Polonia w Warszawie - Grube Ryby

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Grube Ryby

XIX-wieczna ramotka, zainscenizowana klasycznie i klasycznie odegrana. W XXI wieku wydawałoby się, że nuda, ale nie ma nic bardziej mylącego. Wystawione w Teatrze Polonia Krystyny Jandy „Grube ryby” to bardzo zabawna komedia trzymająca widzów w nieustająco dobrym humorze; komedia czerpiąca pełnymi garściami z tradycyjnego teatru, w którym tak ważny jest aktorski kunszt. A tu aktorstwo jest najwyższej próby. Tytułowe grube ryby,  to dwaj bogaci starzy kawalerowie, którzy nabierają przekonania, że zostali wybrani na mężów przez dwie młodziutkie i atrakcyjne pensjonarki. Gdy orientują się, jak bardzo się pomylili, starają się wyjść z twarzą z zaistniałej sytuacji.

 

Spektakl wyreżyserowała Krystyna Janda i to ona postanowiła, że sztuka zostanie wystawiona zupełnie klasycznie, bez zmieniania oryginalnego tekstu i w scenografii odpowiadającej XIX wiecznemu salonikowi. Nikt też nie próbuje udawać, że „Grube ryby” to po prostu teatralna komedia, w której nie należy doszukiwać się drugiego dna, a jedynie dobrze się bawić podziwiając aktorski kunszt.

 

Audiodeskrypcja - Urszula Butkiewicz

Napisy dla niesłyszących - Urszula Butkiewicz

 

zdjęcie ze spektaklu

 

Premiera sztuki z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących odbyła się 15 sierpnia 2012 roku.

 

Przedstawienie teatralne z audiodeskrypcją zostało zrealizowane w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego