Fundacja Kultury Bez Barier - Warszawa - Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego - Amazonia

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Amazonia

Komedia o zderzeniu marzeń z rzeczywistością, rozgrywająca sie w środowisku artystów wplątanych w realia show-biznesu. To właśnie on jest tą rzeczywistą dżunglą, w jakiej starają się żyć bohaterowie sztuki, której tytuł może być odrobinę mylący. Na scenie widzimy aktorów i reżyserów, którzy ukończywszy szkołę teatralną starają się odnaleźć w rzeczywistości, w której na nic nie przydają się wskazówki mistrzów sceny i wielka literatura. Co zrobić, aby nie oszaleć lub się nie sprzedać? „Amazonia” ma propozycję – jest nią humor i dystans do codzienności. Przyjęcie takiej postawy nie jest takie łatwe dla Polaków uwikłanych w tradycyjne nad Wisłą poczucie winy, za to, że się istnieje.

 

Spektakl mówi o poczuciu niespełnienia i frustracji rzeczywistością - zjawiskach coraz bardziej powszechnych w Europie pogrążonej w kryzysie i szukającej pomysłu na samą siebie.

 

Audiodeskrypcja - Urszula Butkiewicz

 

 zdjęcie ze spektaklu

 

Premiera sztuki z audiodeskrypcją odbyła się 15 grudnia 2011 roku.

 

Przedstawienie teatralne z audiodeskrypcją zostało zrealizowane w ramach projektu „Na przykład teatr – audiodeskrypcja i napisy dla niesłyszących” dofinansowanego przez Urząd m. st. Warszawy.