Fundacja Kultury Bez Barier - Warszawa - Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie - Zły

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Zły

Zły, pisany w latach pięćdziesiątych, do dziś uwodzi humorem i łotrzykowską fabułą, wyraża też ponadczasową tęsknotę za bohaterem, który w pojedynkę próbuje wymierzać sprawiedliwość. Miejski koloryt, język ulicy, lokalny folklor, PRL-owskie realia, to walory opowieści, dzięki której poznajemy warszawski półświatek, zapowiadający się romans, aż wreszcie zostajemy wciągnięci w wielki kryminalny przekręt, dla którego okazją ma się stać pewien piłkarski mecz… A wszystko  to w lekkiej, pełnej absurdu i surrealistycznego poczucia humoru tonacji!
W spektaklu, który podejmuje wybrane wątki powieści i nadaje im dzisiejszą interpretację, współczesna Warszawa przegląda się w Warszawie Tyrmanda.


„Zły” powraca w momencie, w którym coraz większe triumfy święci w sztuce poetyka kampu i kojarzone z nią ironia, dystans, ostentacyjne wykorzystywanie popularnych gatunków, takich jak komiks czy
romans, a więc to wszystko, czego Leopold Tyrmand był przed laty prekursorem.

 

Audiodeskrypcja - Izabela Künstler i Urszula Butkiewicz


Napisy - Urszula Butkiewicz

 

zdjęcie ze spektaklu

 

Premiera sztuki z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących odbyła się 15 maja 2011 roku.


Przedstawienie teatralne z audiodeskrypcją zostało zrealizowane w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego