Fundacja Kultury Bez Barier - Warszawa - Teatr Narodowy w Warszawie - Udręka życia

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Udręka życia

Tragifarsa, w której  nie ma pustosłowia i zbędnego moralizowania, w której padają gorzkie słowa wywołujące w tym samym momencie współczucie i śmiech, w której każdy widz może wyobrazić sobie siebie lub swoich bliskich.  Groteskowo- ironiczne przedstawienie, będące z pozoru opowieścią o samotności we dwoje, pokazuje, że każdemu człowiekowi potrzebny jest przyjaciel, choć niekiedy trudno znieść jego obecność, choć czasami wini się go i tylko jego za  niezrealizowane marzenia. . Doskonała obsada aktorska – Janusz Gajos, Anna Seniuk i Włodzimierz Press na jednej scenie – i równie doborowa reżyseria – Jan Englert to zapowiedź interesującego teatru najwyższej próby.

 

Aktorzy grają na tle animacji, niezwykle wymownej, skłaniającej do myślenia tak samo, jak padające ze sceny słowa. Animacja to światła wielkiego miasta, jego neony, latarnie, światła pędzących samochodów, miasta w którym brakuje ludzi, wydaje się puste. Światła te powoli zmieniają się w światła kosmosu, stają się gwiazdami zawieszonymi w bezbrzeżnym, ciemnym i pustym wszechświecie.

 

Audiodeskrypcja - Urszula Butkiewicz

Napisy dla niesłyszących – Urszula Butkiewicz

 

zdjęcie ze spektaklu

 

Premiera sztuki z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących odbyła się w grudniu 2011 roku.

 

Przedstawienie teatralne z audiodeskrypcją zostało zrealizowane w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego