Fundacja Kultury Bez Barier - Warszawa - Teatr Narodowy w Warszawie - Wiele hałasu o nic

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Wiele hałasu o nic

 „Wiele hałasu o nic” to, tak twierdzi wielu, niektórzy nawet powołują się na samego autora dramatu,   najsmutniejsza z komedii Szekspira. I dzieje się tak, choć w dramacie  nie leje się krew, nikt nie umiera, a wszystko kończy się happy endem, to całość nie jest zabawna.

 

Fabularnie sztuka opowiada o próbie połączenia dwóch par, próbie podejmowanej przez księcia Messyny, którego zamierzenia stara się pokrzyżować jego brat. Jednak to nie miłość, nie relacje społeczne, nie walka dobra ze złem są głównymi bohaterami tego utworu. Szekspir stawia tym razem na teatr. Ten teatr codzienny, odgrywany między ludźmi tysiąc razy każdego dnia, teatr  stanowiący ludzki schron, dzięki któremu mamy mieć pewność, że nikt nas nie zrani i nikt nie pozna naszych prawdziwych marzeń. Teatr okop, z którego przyglądamy się światu i od czasu do czasu do niego strzelamy pociskami ironii, złośliwości, dumy. Teatr, za kulisami którego skryte są jak najlepsze intencje i pragnienie porozumienia. Scenografia użyta w Teatrze Narodowym jest zaś znakomitym dowodem na to, że Szekspir znakomicie pasuje do każdego czasu i miejsca.

 

Audiodeskrypcja - Izabela Künstler

Napisy dla niesłyszących - Urszula Butkiewicz

 

zdjęcie ze spektaklu

 

Premiera sztuki z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących odbyła się 6 stycznia 2011 roku.

 

Przedstawienie teatralne z audiodeskrypcją zostało zrealizowane w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego