Fundacja Kultury Bez Barier - Warszawa - Teatr WarSawy - Tato nie wraca

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Tato nie wraca

„Tato nie wraca” to monodram aktorki Agnieszki Przepiórskiej oparty na jej osobistych doświadczeniach. Autor tekstu, ceniony dramaturg Piotr Rowicki ze wspomnień Przepiórskiej uczynił uniwersalną historię młodej kobiety, która dorastała bez ojca.

 

Nasza bohaterka to osoba z sukcesami, menadżerka w banku, matka, żona, z mieszkaniem w Warszawie, letnim domkiem na Mazurach i luksusowym Audi.

Pewnego dnia wykonując rutynowe spotkania z klientami w banku Agnieszka w jednym z nich odnajduje niewidzianego od wielu lat ojca, który zniknął z jej życia kiedy miała 3 lata. Spotkanie uruchamia lawinę wspomnień i wypieranych przez lata uczuć. W emocjonalnych, pełnych pasji i nostalgii monologach odbywamy wraz z bohaterką podróż do świata utraconego dzieciństwa, do autentyczności i niewinności. Spacerujemy ulicą Marchlewskiego, jemy Ambrozję  w Hortexie mocno ściskając rękę ojca. A potem buntujemy się przeciwko niemu - w Jarocienie i na berlińskim koncercie U2.

 

Czy możliwe jest spotkanie po latach? Czy jest szansa na jakiekolwiek porozumienie? Jak radzić sobie z wieloletnia pustką po nieistniejącym ojcu?

 

Spektakl "Tato nie wraca" stanie się terapeutycznym seansem , w którym odnajdziemy swoje tęsknoty, marzenia, może nawet spotkamy siebie sprzed lat. Będzie okazja żeby wyszeptać sobie samemu, t o co zawsze chcieliśmy usłyszeć jako dziecko.

 

Plakat spektaklu Tato nie wraca

 

 

Premiera z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących – 12,13 kwietnia 2016 – inicjatywa Teatru Warsawy

AD: Iza Natasza Czapska, Napisy: Urszula Butkiewicz