Fundacja Kultury Bez Barier - Warszawa - Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy - Rzecz o banalności miłości

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Rzecz o banalności miłości

 

 

 

Spektakl RZECZ O BANALNOŚCI MIŁOŚCI Savyon Liebrecht

 

Historia romansu niemieckiego filozofa Martina Heideggera i 20 lat od niego młodszej politolożki żydowskiego pochodzenia Hanny Arendt. On zrewolucjonizował współczesną filozofię, ona stworzyła jedną z najbardziej znanych teorii totalitaryzmu. Zaangażowanie Heideggera w narodowy socjalizm i uwielbienie dla Hitlera miały wpływ na opuszczenie Niemiec przez Arendt. Doświadczenia nazizmu i Holocaustu nie zabiły jednak łączących ich uczuć. Sztuka izraelskiej pisarki Savyon Liebrecht to nie tylko próba uchwycenia rodzącej się fascynacji i więzi duchowej między dwojgiem wielkich myślicieli, ale też próba odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące istoty zła, rozliczenia z nazizmem oraz uwikłania losów jednostki w wielką historię, filozofię i politykę.

 

 

 

Zdjęcie ze spektaklu,kobieta siedzi na podłodze trzymając w rękach teczkę, za nią sterty książek, plama swiatła jest skupiona tylko na niej, wokół ciemność

 

 

 

Premiera spektaklu z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących odbyła się 13 czerwca 2013 roku.

 

 


 

Spektakl został opatrzony audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących w ramach projektu „W teatrosferze bez barier” dzięki dofinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach małego grantu.


Logo m.st.Warszawy