Fundacja Kultury Bez Barier - Warszawa - Teatr Studio - Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku

Nowy spektakl z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących w Teatrze Studio

 

Zabawa w fikcję

 

Bardzo dobry tekst i równie dobry teatr. Całość śmieszy, kusi i przeraża, daje pewność zapomnienia na 80 minut o zostawionych poza teatrem sprawach. A po opuszczeniu teatru nie pozwala długo zapomnieć o sobie, o dwójce zwykłych/ niezwykłych bohaterów, jednocześnie naiwnych i tragicznych, którzy starali się zabawić z życiem w fikcję.

 

Fundacja Kultury bez Barier i Teatr Studio zapraszają na „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” Doroty Masłowskiej. Spektakl, wyreżyserowany przez Agnieszkę Glińską.

 

 

„Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” to, jak mówi sama autorka, opowieść o dwojgu ludzi, którzy, podróżując autostopem, wpychają się do samochodów i lokali udając biednych Rumunów mówiących po polsku. To krótki, pełen humoru i niekończących się gagów dramat. Dwoje przesympatycznych bohaterów pod wpływem niejasnego impulsu udaje się w niezamierzoną podróż życia po Polsce, pełną śmiesznych przygód, które stopniowo przestają być tak aż śmieszne, a wręcz przeciwnie, całkowicie nieśmieszne, a wręcz straszne. Widz musi się liczyć z tym, że jest to sztuka nie aż tak wesoła, jak może się wydawać, jej bohaterowie nie reprezentują pozytywnych postaw społecznych i psychologicznych, a ta podróż wcale nie musi okazać się podróżą życia, a wręcz przeciwnie…

 

 

Audiodeskrypcja: Iza Natasza Czapska

Napisy dla niesłyszących: Urszula Butkiewicz

 

 

 

Zdjęcie ze spektaklu, dwóch policjantów pohyla się nad kobieta leżącą na walizce, na pierwszym planie taśma ostrzegawcza biało-czerwona

 

 

 

 

Premiera spektaklu z audiodeskrypcją i napisami dla niesłysząych odbyła się 18 maja 2014 roku.

 

 


 

Spektakl został opatrzony audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących w ramach projektu „W teatrosferze bez barier” dzięki dofinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach małego grantu.


Logo m.st.Warszawy