Fundacja Kultury Bez Barier - Warszawa - Teatr Studio - Wichrowe wzgórza

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Wichrowe wzgórza

Powieść stworzona przez Emily Brontë to przebogata mozaika relacji miłosnych. Niektóre racjonalne, dające spokój, tworzące szansę na rozwój, inne niebezpieczne, oszałamiające, destrukcyjne. Wybór zawsze jest możliwy, wszystko zależy od samych zakochanych…

Hollywood zobaczyło w Wichrowych wzgórzach materiał na wielki melodramat, opowieść o tragicznej miłości w efektownej scenerii ponurych wrzosowisk. Adaptując powieść na potrzeby filmu uproszczano jej wymowę, uładzano bohaterów, wreszcie amputowano jej kluczową drugą część – banalizując w ten sposób arcydzieło Emily Brontë. (...) Próbujemy z Julią Holewińską spojrzeć na Wichrowe Wzgórza jak na swoistą „encyklopedię miłości”. Relacja głównych bohaterów - Katarzyny i Heathcliffa, najistotniejsza zarówno w powieści jak i naszej adaptacji, to utopijna wizja miłosnego związku funkcjonującego poza jakimkolwiek kontekstem kulturowym.

Zdjęcie ze spektaklu, fot. Krzysztof Bieliński

 

Premiera spektaklu z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących odbyła się 13 listopada 2013 roku.

 

Spektakl „Wichrowe wzgórza” został przygotowany z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i Fundacji Kultury bez Barier dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 


 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Logo MKiDN