Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Spektakl „Nietoperz" bez barier

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Spektakl „Nietoperz" bez barier

Spektakl „Nietoperz" bez barier

„Nietoperz” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących w TR Warszawa

 

Fundacja Kultury bez Barier i TR Warszawa zapraszają na dostosowany do potrzeb widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu spektakl Nietoperz” w reż. Kornéla Mundruczó. Opatrzony audiodeskrypcją, napisami dla niesłyszących spektakl zostanie wystawiony 26stycznia 2014 roku w TR Warszawa (ul. Marszałkowska 8). Początek o godz. 19.00. Na warsztaty zapraszamy od godz. 17.00 do 18.30.

 

Bilety kosztują 20 złotych, liczba miejsc jest jednak ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Ania Żórawska.

Tel.: 22 100 36 94

e-mail: ania@kulturabezbarier.org   

 

 

"Środek zimy, kilka dni przed Nowym Rokiem. W niepokojącej scenerii zimnych, szpitalnych wnętrz stojącego na uboczu domu, zbierają się obce sobie wcześniej osoby, aby wspólnie świętować nadchodzące święto. Przygotowania do uroczystości upływają przy słodkich dźwiękach operetki Zemsta Nietoperza Johanna Straussa (syna).

Wielu z obecnych musiało zdobyć się na niejedno poświęcenie, aby znaleźć się w tym miejscu. Za ten przywilej gotowi byli oddać wiele, a nawet ryzykować reputacją. Są wśród nich młodzi i starzy, małżeństwa i osoby stanu wolnego. Łączy ich jedno – ciekawość, czy człowiek może udźwignąć ciężar boskiej wolności.

Po nominowanym do Złotej Palmy filmie Łagodny potwór – projekt Frankenstein, Kornél Mundruczó wraz z zespołem TR Warszawa realizuje klasyczną operę buffo. Sięgając po utwór, który powstał równolegle z ogłoszeniem przez Nietzschego śmierci Boga, węgierski reżyser podejmuje temat „śmierci bez Boga” i zadaje nieśmiertelne pytanie: czy i w jakim stopniu wolno nam decydować o własnym istnieniu."

Na warsztaty zapraszamy od godz. 17.00 do 18.30. Tradycyjnie już zaczniemy warsztaty od wejścia na scenę i dotknięcia scenografii. Jest to okazja do wprowadzenia widzów w świat tego spektaklu - tak pięknego i trudnego zarazem.

Po przejściu na scenę prób zapraszamy na szereg ćwiczeń teatralnych, które pomogą przygotować się do odbioru przedstawienia Kornela Mundruczo, którego sztuka teatralna tak różni się od tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni w polskim teatrze.

Warsztaty poprowadzi Anna Rochowska - pedagog teatru, teatrolog, absolwentka wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od 1996 roku związana z TR Warszawa, gdzie realizuje program Edukacja w TR.

 

Audiodeskrypcja: Aleksandra Rogalska

Napisy dla niesłyszących: Urszula Butkiewicz

 

Fundacja Kultury bez Barier jest partnerem projektu TR bez barier.

 

Galeria zdjęć

  • zdjęcie ze spektaklu

    zdjęcie ze spektaklu

Powrót do: Aktualności