Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Słowo w sprawie Polski - audiodeskrypcja i napisy dla niesłyszących w TR Warszawa

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Słowo w sprawie Polski - audiodeskrypcja i napisy dla niesłyszących w TR Warszawa

Słowo w sprawie Polski - audiodeskrypcja i napisy dla niesłyszących w TR Warszawa

Może nie być łatwo, bo na scenie widać to i mówi się to, co najczęściej jest ukrywane, zamiatane pod dywan. Może nie być prosto, bo ze sceny wyzierają obrazy i słowa, które nie zostają w teatrze, ale idą z widzami do domu, do snu. Może nie być przyjemnie, bo na scenie można nagle, bez ostrzeżenia zobaczyć i usłyszeć kogoś bliskiego, niewykluczone, że siebie.

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza osoby niewidome, niesłyszące i głuchoniewidome na dostosowane do ich potrzeb „Między nami dobrze jest”

Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny. Sztuka z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących zostanie wystawiona 16 grudnia br. W TR Warszawa (Warszawa, ul. Marszałkowska 8). Początek o 19.00. Bilety w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” kosztują 30 zł.

Liczba miejsc ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację.

Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska

e-mail: ania@kulturabezbarier.org

Tel.: 22 486 96 42 wew. 4

„Między nami dobrze jest” to opowieść o Polsce, o mieszkających w niej ludziach, o Polakach, których nie stać na kredyt, wakacje, marzenia. To opowieść o kraju, w którym nie kupuje się gazet, bo można je znaleźć na śmietniku, nie czyta się książek, bo ich miejsce zajęły gazetki z promocjami,  nie pamięta się przeszłości, bo „jest nieeuropejska”, nie kultywuje się wartości, bo nic o tym nie mówią medialne gwiazdy – celebry ci. To opowieść, w której pada tak dużo ważnych pytań, że, oglądając pełną wyszydzeń, śmiechu i brutalnej prawdy groteskę, obcuje się z czystą liryką.

 

Pokaz „Między nami dobrze jest” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących jest częścią projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością”. Działania podejmowane w jego ramach są dofinansowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria zdjęć

  • Miedzy nami dobrze jest 16.12 - Teatr Rozmaitości fot. Kuba Dąbrowski

    Miedzy nami dobrze jest 16.12 - Teatr Rozmaitości fot. Kuba Dąbrowski

  • Miedzy nami dobrze jest 16.12 - Teatr Rozmaitości fot. Kuba Dąbrowski

    Miedzy nami dobrze jest 16.12 - Teatr Rozmaitości fot. Kuba Dąbrowski

Powrót do: Aktualności