Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Radość przede wszystkim - Zakochaj się w kabarecie!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Radość przede wszystkim - Zakochaj się w kabarecie!

Radość przede wszystkim - Zakochaj się w kabarecie!

Po raz pierwszy kabaret z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących!

Śmiać się, śmiać szczerze, całym sobą, śmiać z rzeczywistości, na przekór jej zasadzkom i niedogodnościom. Śmiać się i robić to mądrze, wytykając absurdy, obnażając słabostki, prowokując do myślenia. I wreszcie to najtrudniejsze – śmiać się tak, by i innym było do śmiechu. Trudne? Chyba tak, ale chyba możliwe do zrobienia.
 
 
Jak się to robi? Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zaprasza na spotkanie z kabaretami, z osobami zajmującymi się dostarczaniem radości, żyjącymi ze śmiechu i dla śmiechu. Gościem specjalnym spotkania będzie Grzegorz Tomaszewski z kabaretu Zygzak.
Przyjdzie i będzie opowiadał, odpowiadał, prezentował. Ma być śmiesznie, ale – gdy zaistnieje taka potrzeba – także poważnie. Inni goście pojawią się w wersji audiowizualnej. Będą to m. In. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Czesuaf, Kabaret Jurki, Kabaret Chyba i jeszcze ktoś….
 
Spotkanie odbędzie się w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (Warszawa, ul. Elektoralna 12). Zapraszamy 17 października na godzinę 17.00. Wszystko będzie przygotowane i prowadzone w taki sposób, by osoby z niepełnosprawnością wzroku i słuchu mogły cieszyć się każdym punktem programu.
 
Wstęp jest bezpłatny, prosimy jednak o wcześniejszą rezerwację miejsc.
 
Zgłoszenia przyjmuje Robert Więckowski, a można je przesyłać
Lub telefonicznie:  22 486 96 42 wew. 4
 
Projekt „Zakochaj się w kulturze” ma na celu rozmiłować osoby niepełnosprawne  sensorycznie w kulturze poprzez edukację kulturalną oraz udostępnianie im wydarzeń artystycznych. Ma prowadzić do pełniejszego włączania niewidomych i niesłyszących widzów w rytm życia kulturalnego, przyzwyczaić ich do bieżącego śledzenia wydarzeń artystycznych, przekonać, że ta sfera życia jest ważna i może być dostępna dla każdego. Istotnym aspektem projektu jest też jego wymiar edukacyjny. Działania podejmowane w ramach „Zakochaj się w kulturze” mają stać się vademecum o możliwościach poznawczych i potrzebach osób z niepełnosprawnością sensoryczną; vademecum kierowanym do artystów, animatorów kultury i jej menadżerów.    
Organizator: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Patronat honorowy: Prezydent m. st. Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz
Partnerzy: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Fundacja Siódmy Zmysł, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących, Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym, Plenum
Patroni: Radio Warszawa, Pochodnia, Świat Ciszy, onsi.pl, niepełnosprawni.pl, kampaniespołeczne.pl

 

Galeria zdjęć

  • zdjęcie - kabaret Zygzak

    zdjęcie - kabaret Zygzak

Powrót do: Aktualności