Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - "Grbavica" bez barier!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / "Grbavica" bez barier!

"Grbavica" bez barier!

2 października 2014(czwartek) godz. 17:00 - ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury - pokaz filmu "Grbavica" z audiodeskrypcją, napisami dla niesłyszących, tłumaczeniem na język migowy, pętlą indukcyjną

Pokaz filmowy bez barier. Zapraszamy na kulturalną podróż do Bośni i Hercegowiny.

 

Piętno wojny bałkańskiej

 

"Grbavica" – film doceniony i odznaczony Złotym Niedźwiedziem, Nagrodą Jury Ekumenicznego i Nagrodą Pokojową na 56. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. „Grbavica” – film o ludziach starających się uciec od wspomnień, od których nie da się uciec. „Grbavica” –  wspaniały  debiut reżyserski Jasmili Žbanic.   

 

Zapraszamy wszystkich na pokaz „Grbavicy”. Film zostanie wyświetlony 2.10.2014 roku W Bemowskim Centrum Kultury (ul. Górczewska 201 - wejście od ul. Konarskiego) Film będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością, a projekcja zostanie poprzedzona 30 minutową rozmową o Bałkanach. Początek o 17:00.

 

Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc jest jednak ograniczona, prosimy o wcześniejszą rezerwację. 

 

Zgłoszenia przyjmuje Paulina Gul

 

e-mail: paulina@kulturabezbarier.org,

sms: 502 741 022

 

Grbavica to dzielnica Sarajewa. W czasie wojny została zajęta przez armię Serbii i Czarnogóry i przekształcona w specjalny obóz wojskowy, w którym torturowano ludzi. Akcja filmu rozgrywa się dziesięć lat po zakończeniu działań wojennych na terytorium Bośni – ale dla Esmy, wychowującej samotnie kilkunastoletnią córkę Sarę, nic się nie skończyło. Dojrzewanie córki, problemy życia codziennego stale boleśnie przeplatają się ze wspomnieniami z nienormalności sprzed, wciąż niewielu, lat. Stawienie im czoła jest jednoznaczne z zaakceptowaniem okrutnej i traumatycznej prawdy, od której wszyscy starają się uciekać.

 

Zaproszenie w PJM

 

 

 

 


 

Film "Grbavica" będzie wyświetlany dzięki współpracy i uprzejmości dystrybutora Kino Świat. Dziękujemy.

Logo Kino Świat

Pokaz jest zorganizowany w ramach projektu „Kinosfera bez barier” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo MKiDN

Galeria zdjęć

  • Plakat filmu

    Plakat filmu "Grbavica"

  • Kadr z filmu

    Kadr z filmu

  • Grbavica - zaproszenie

    Grbavica - zaproszenie

Powrót do: Aktualności