Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Projekt 10/10 z okazji 10-tych urodzin Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Projekt 10/10 z okazji 10-tych urodzin Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Projekt 10/10 z okazji 10-tych urodzin Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Cykl 10 dostępnych wydarzeń w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie!

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rzeszowie, Bajkowym Prywatnym Przedszkolem w Jaśle,  Fundacją Podaruj Miłość w Boguchwale, Fundacją Kultury bez Barier w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Kulturalno-Sportowym dla Niesłyszących „Surdostal” w Stalowej Woli w ramach projektu „10/10 - cykl dostępnych wydarzeń na 10. urodziny Muzeum Dobranocek w Rzeszowie” zrealizuje serię 10 różnorodnych rodzajów dostępnych wydarzeń kulturalnych przystosowanych do potrzeb uczestników z niepełnosprawnościami: 

– 10-te urodziny Muzeum Dobranocek – uroczyste otwarcie wystawy „Dobranocki z dawnych lat”, spotkanie autorskie z twórcą filmowym z projekcjami filmów animowanych, „Dobranockowe melodie” - prezentacja filmowych kołysanek z quizem muzycznym oraz urodzinowe atrakcje dla gości (21.05.2019 godz. 11.00). 

– „10 bajkowych bohaterów” – cykl 5 warsztatów w formie zabaw i konkursów, na których uczestnicy poznają najpopularniejsze bajkowe postaci, wezmą udział w quizie wiedzy o dobranockach oraz obejrzą projekcje animacji (27.05-31.10.2019).

– „Przyjaciel na 10-tkę” – cykl 10 integracyjnych zajęć edukacyjnych dla dzieci, których celem jest przybliżenie świata osób z niepełnosprawnościami i uwrażliwienie na ich potrzeby. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazję poznać m.in. zasady savoir-vivre’u, jakimi powinni się kierować w kontakcie z osobami niepełnosprawnymi. Głównym celem zajęć jest podniesienie świadomości społecznej, przełamywanie barier oraz zjawiska wykluczenia (10.06 – 31.10.2019).

– „Zaczarowane pozytywki” – cykl 5 integracyjnych warsztatów artystycznych skierowanych do osób pełnosprawnych i z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Uczestnicy warsztatów za sprawą „czarodziejskiego ołówka” w postaci penfrienda – rejestratora i czytnika dźwięku wykorzystywanego dla osób niewidomych oraz materiałów plastycznych - będą mogli stworzyć niepowtarzalne pozytywki, z nagranymi przez siebie odgłosami bohaterów dobranocek „zamieszkujących” muzeum (03.06-30.09.2019).

– „Urodzinowa kartka” – 3-dniowe integracyjne warsztaty animacji, na których pod opieką profesjonalisty ze szkoły filmowej uczestnicy – pełnosprawni i z niepełnosprawnością stworzą animowaną kartkę urodzinową
z okazji 10-lecia powstania Muzeum Dobranocek w Rzeszowie (09.09-11.09.2019).

– „ Bajkowe terapie” – cykl 5 integracyjnych warsztatów bajkoterapii, z wykorzystaniem tekstów bajek, adekwatnych do wieku i problemów, z którymi borykają się uczestnicy. Celem warsztatów jest wzmocnienie poczucia własnej wartości,  rozwijanie zdolności społecznych, komunikacyjnych oraz umiejętności rozwiązywania problemów (24.05.-27.09.2019). 

Do realizacji warsztatów i zajęć edukacyjnych zostaną opracowane i wykonane pomoce dostosowane do specjalnych potrzeb beneficjentów, zachęcające uczestników do aktywnego udziału i sprawiające, że prowadzone zajęcia będą atrakcyjne dla dzieci, młodzieży szkolnej i dorosłych zarówno niepełnosprawnych jak
i pełnosprawnych

– Konkurs plastyczny „Laurka na 10 urodziny” dedykowany dla uczestników w różnym wieku, na najpiękniejszą pracę plastyczną przedstawiającą ulubionego bohatera z bajki w formie laurki urodzinowej. Umożliwi on twórcom prac rozwijanie talentów plastycznych, kreatywności i wrażliwości artystycznej (01.06-30.09.2019). 

– Wystawa pokonkursowa. Prace plastyczne laureatów zostaną wyeksponowane na wystawie prezentowanej
w Muzeum Dobranocek oraz w Bajkowym Prywatnym Przedszkolu w Jaśle u partnera projektu (08.10-15.11.2019). 

Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl, Gazeta Wyborcza w Rzeszowie, rzeszow.wyborcza.pl, Nasz Dom Rzeszów, Nauczyciel i Szkoła, resinet.pl, gdziecko.pl

Patronat honorowy: Fundacja Reksio

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Galeria zdjęć

  • Logo Muzeum Dobranocek

    Logo Muzeum Dobranocek

  • Logotypy partnerów i dofinansowania

    Logotypy partnerów i dofinansowania

Powrót do: Aktualności