Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Pokaz filmu "Stowarzyszenie umarłych poetów" bez barier!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Pokaz filmu "Stowarzyszenie umarłych poetów" bez barier!

Pokaz filmu "Stowarzyszenie umarłych poetów" bez barier!

20 listopada 2014(czwartek) g. 17:00 - ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury - pokaz filmu "Stowarzyszenie umarłych poetów" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

 

W imię carpe diem

„Stowarzyszenie umarłych poetów” bez barier

 

Ten film sytuuje się w czołówce większości rankingów na całym świecie. To obraz napełniający uczniów marzeniami o własnej drodze przez codzienność, a starszym przypominający, najczęściej zapomniane,  ideały. Film opowiada historię kilkorga uczniów prestiżowej, konserwatywnej szkoły dla chłopców, którzy, pod wpływem nowego nauczyciela, zaczynają myśleć samodzielnie i zachwycać się światem.

 

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na pokaz filmu „Stowarzyszenie umarłych poetów”. Projekcja odbędzie się 20 listopada 2014 roku w Bemowskim Centrum Kultury Artbem (Warszawa, ul. Górczewska 201). Początek o 17.00.

 

Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc jest jednak ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmują Paulina Gul i Robert Więckowski:

Paulina Gul:

e-mail: paulina@kulturabezbarier.org

sms: 502 741 022

Robert Więckowski:

Tel.: 501 533 371

 

Film zostanie wyświetlony w wersji dostosowanej do potrzeb osób niewidomych i niesłyszących (audiodeskrypcja, napisy dla niesłyszących).

 

Jesień roku 1959. Charyzmatyczny nauczyciel literatury, John Keating (Robin Williams) rozpoczyna pracę w ekskluzywnej i konserwatywnej szkole dla chłopców w Nowej Anglii. W placówce tej obowiązuje surowe wychowanie oparte na dewizie "Tradycja, honor, dyscyplina, doskonałość". Ekscentryczny profesor wnosi w szacowne mury ekskluzywnej uczelni ducha poezji, miłości życia i samodzielnego myślenia. Zainspirowani przez niego chłopcy odnawiają Stowarzyszenie Umarłych Poetów - sekretny związek, w którym odkrywają piękno zapomnianych utworów, a także prawo do marzeń, wolności i buntu.

 


 

Pokaz zostanie zorganizowany w ramach projektu „3, 2, 1 start w kulturę” dofinansowanego przez m.st. Warszawa

Logo m.st. Warszawy

Galeria zdjęć

  • Kadr z filmu

    Kadr z filmu "Stowarzyszenie umarłych poetów". Na pierwszym planie Robin Williams.

Powrót do: Aktualności