Fundacja Kultury Bez Barier - Projekty - Warszawa - Paszport do sztuki

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Paszport do sztuki

 

Logo projektu Paszport do sztuki


KONCEPCJA


"Paszport do sztuki" to wspólny projekt Fundacji Kultury bez Barier i instytucji kultury. Podczas każdego ze spotkań uczestnicy odkrywali jak różne mogą być oblicza podróży. Wspólnie odwiedzili Muzeum Łazienki Królewskie, Zachętę - Narodową Galerię Sztuki, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Muzeum Narodowe w Warszawie. Wyruszyli w podróż w czasie i do odległych zakątków Ziemi, aby odkryć skarby, które posiadają instytucje w swoich zbiorach.

 

 

CEL


Stworzenie oferty kulturalnej dla młodzieży ze spektrum autyzmu oraz ich rówieśników. W Warszawie z powodzeniem są realizowane działania dla dzieci z autyzmem do 12 roku życia oraz osób dorosłych. Oferty kulturalnej skierowanej do osób w wieku 13 - 18 lat, jest niewiele. A w przypadku osób ze spektrum autyzmu, nie ma takich propozycji. Postanowiliśmy wspólnie przeciwdziałać temu brakowi i stworzyć ofertę, która zapełniłaby tę lukę. Postawiliśmy na warsztaty odpowiadające potrzebom młodzieży ze spektrum autyzmu oraz ich rówieśników.

 

 

REALIZACJA


W ramach projektu zorganizowaliśmy dwa cykle składające się z pięciu warsztatów. Cztery warsztaty w cyklu były przygotowane przez instytucję, piąty warsztat był podsumowaniem cyklu. Warsztaty dla młodzieży to kolejny krok w tworzeniu przestrzeni przyjaznych dla osób z autyzmem. Partnerska współpraca przy tym projekcie była dla nas kluczowa. Zależało nam, aby czerpać od siebie nawzajem i inspirować się w działaniach. Wspólnie stworzyliśmy koncepcję warsztatów oraz materiałów promocyjnych. A w trakcie realizacji warsztatów na bieżąco wymienialiśmy się wrażeniami ze spotkań i podpowiadaliśmy rozwiązania, które się sprawdziły.

 

 

REZULTATY



Wyrusz z nami w podróż i przeczytaj publikację podsumowującą projekt, w której zamieściliśmy także scenariusze warsztatów. Aby przeczytać publikację, kliknij na poniższy obrazek.

 

Okładka publikacji w PDF. Na białym tle żółty napis Paszport do sztuki. Poniżej niebieskimi literami Dziennik z wyprawy. Niżej walizka z naklejonymi znaczkami.

 

 

Obejrzyj także relację z całej prodróży.

 

 

 

 

 

PARTNERZY

 

 

Logo Muzeum Łazienki KrólewskieLogo Muzeum Pałacu Króla Jana III w WilanowieLogo Zachęty - Narodowej Galerii SztukiLogo Muzeum Narodowego w Warszawie

 

 

 


 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego