Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Moduł D. Podlasie - zapraszamy na pokaz filmu "Ostatni pociąg do Warszawy"

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Moduł D. Podlasie - zapraszamy na pokaz filmu "Ostatni pociąg do Warszawy"

Moduł D. Podlasie - zapraszamy na pokaz filmu "Ostatni pociąg do Warszawy"

22 sierpnia (czwartek) o godzinie 18.30-20.00 CO – WORKING, Centrum Handlowe ALFA, ul. Świętojańska 15 - pokaz filmu „Ostatni Pociąg do Warszawy” z napisami dla niesłyszących i spotkanie z twórcami z tłumaczeniem PJM.Białystok: Pokaz filmu „Ostatni Pociąg do Warszawy” Domu Mody Limanka i spotkanie z twórcami.

22 sierpnia (czwartek) o godzinie 18.30-20.00 CO – WORKING, Centrum Handlowe ALFA, ul. Świętojańska 15 - pokaz filmu „Ostatni Pociąg do Warszawy” z napisami dla niesłyszących i spotkanie z twórcami z tłumaczeniem PJM.

Na sali dostępna będzie pętla indukcyjna.

Przestrzeń jest dostosowana do osób poruszających się na wózkach.

 

Bilety: wstęp wolny, obowiązują zapisy

Rezerwacja: a.kluczyk@galeria-arsenal.pl,  tel./SMS: 797 271 777,  z dopiskiem, czy będzie potrzebne tłumaczenie PJM podczas filmu.

UWAGA! Rezerwacja jest ważna dopiero po otrzymaniu wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem rezerwacji.

 

Opis filmu: 

Dom Mody Limanka to powołany w połowie 2017 roku i upadły w maju 2019, łódzki kolektyw artystyczny. Działalność grupy w dużej mierze skupiała się na organizowaniu wydarzeń artystycznych w mieszkaniu wynajmowanym przez członków i członkinie DML. Jego siedziba mieściła się w byłym gabinecie ginekologicznym, gdzie praca zawodowa i życie prywatne toczyły się równolegle. Podobnie dla kolektywu mieszkanie funkcjonowało jednocześnie jako przestrzeń prywatna i publiczna, stając się: pracownią, galerią, showroomem, domem, a przy okazji najnowszej produkcji również planem zdjęciowym.

 

Film Ostatni pociąg do Warszawy jest produkcją wieńczącą działalność grupy, opowiada o życiu kolektywu, którego mityczne 5 minut sławy minęło. Bohaterowie stają u progu decyzji, czy przeprowadzić się do stolicy, z doszczętnie rozkopanej i trapionej niedostatkiem Łodzi, czy zostać i realizować utopijny projekt o „prowadzeniu działalności artystycznej na peryferiach tego kraju”

 

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/350978632502594/

 

Pokaz jest częścią projektu "Moduł D. Podlasie" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2019".

 

 


 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 2019

Galeria zdjęć

  • Logo projektu Moduł D

    Logo projektu Moduł D

Powrót do: Aktualności