Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Maj bez barier w TR Warszawa!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Maj bez barier w TR Warszawa!

Maj bez barier w TR Warszawa!

13 maja(środa) godz.19:00 i 21 maja(czwartek) godz.19:00 - TR Warszawa - spektakle "Męczennicy" i "Cokolwiek się zdarzy, kocham Cię" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszącychbilety w cenie 20zł, rezerwacja w kasie teatru: kasa@trwarszawa.pl, 22 480 80 08; lub edukacja@trwarszawa.pl, 518 012 43113 maja godz. 19.00

Marius von Mayenburg - "Męczennicy" w reżyserii Grzegorza Jarzyny

warsztaty do spektaklu, godz. 17.00 - prowadzenie Anna Rochowska

 

Lidka, uczennica warszawskiego gimnazjum, szuka w Biblii odpowiedzi na pytanie, kim jest i po co żyje. Nagła zmiana jej zainteresowań i zachowania, budzi niepokój ojca, jest niezrozumiała dla rówieśników i nauczycieli. Ale dla Lidki opinia otoczenia się nie liczy. Jest jeden cel i jedna prawda, dla których trzeba poświęcić wszystko. Spektakl Grzegorza Jarzyny podejmuje próbę analizy mechanizmu fanatyzmu, z którym konfrontuje się współczesny świat. To dramatyczna opowieść o ludziach, gotowych zapłacić najwyższą ceną za wartości, w które wierzą. Skąd bierze się taki rodzaj determinacji? Jak rodzą się ekstremizmy religijne i polityczne? Czym jest wiara dla współczesnego człowieka? Gdzie jest jej miejsce w liberalnym systemie? Czego boi się dzisiejsza Europa? Czego boimy się my?

 

 

21 maja godz. 19.00

Przemysław Wojcieszek - "Cokolwiek się zdarzy, kocham Cię" w reżyserii Przemysława Wojcieszka

warsztaty do spektaklu, godz. 17.00 - prowadzenie Anna Rochowska

 

„Wartość dramatu Wojcieszka polega na bardzo polskim konflikcie wartości. Z jednej strony jest czysta, głęboka miłość Magdy i Sugar (znakomite role Agnieszki Podsiadlik i Romy Gąsiorowskiej), które szukają w związku ochrony przed nietolerancyjnym otoczeniem. Z drugiej strony jest świat wartości katolickich, które reprezentuje brat Sugar, zawodowy żołnierz wracający z Iraku. (…) człowiek, który po powrocie z wojny, gdzie śmierć i życie są jasno zdefiniowane, nie może odnaleźć się w świecie relatywnych wartości.”

 

audiodeskrypcja - Aleksandra Rogalska

lektor - Stefan Knothe

napisy - Urszula Butkiewicz

 

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie ze spektaklu

    Zdjęcie ze spektaklu "Cokolwiek się wydarzy, kocham Cię"

  • Zdjęcie ze spektaklu

    Zdjęcie ze spektaklu "Męczennicy"

Powrót do: Aktualności