Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Finał konkursu Magiczna Europa 2012

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Finał konkursu Magiczna Europa 2012

Finał konkursu Magiczna Europa 2012

Trzecia edycja konkursu "Magiczna Europa", zorganizowana przez Rafała Trzaskowskiego i Fundację Widzialni, dobiegła końca. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, miało miejsce w Instytucie Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego w Warszawie. Z roku na rok poziom konkursu fotograficznego jest co raz wyższy i cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród młodych ludzi z niepełnosprawnością sensoryczną.

Uczestnicy, podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu, mieli za zadanie przedstawić, w formie zdjęć lub reportażu, swoje wspomnienia z wakacji spędzonych w Unii Europejskiej. W tym roku, w konkursie uczestniczyła młodzież z 12 szkół gimnazjalnych i średnich, głównie z placówek specjalistycznych z Warszawy, Otwocka, Lasek i Nowego Dworu Mazowieckiego. Fotografie zdominowały trzecią odsłonę "Magicznej Europy", a tematem wiodącym przesyłanych zdjęć była natura.

Spośród 10 wytypowanych przez jury prac, 3 zwycięzców wybrali Internauci. W głosowaniu na Facebooku uczestniczyło blisko 1800 osób.

Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd studyjny do Brukseli ufundowany przez Europosła Rafała Trzaskowskiego. Wiosną 2013 roku do Parlamentu Europejskiego pojadą laureaci trzech pierwszych miejsc:

• Magdalena Marta Gendek, uczennica w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci  Słabowidzących im. dr Zofii Galewskiej w Warszawie;

• Sylwii Krajewskiej, Uczennicy Technikum nr 28 w Instytucie Głuchoniemych w  Warszawie;

• Artasz Amirjan, uczeń Liceum Profilowanego nr 31 w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Głuchych w Warszawie.

"Magiczna Europa" to nie tylko konkurs, to także warsztaty poszerzające wiedzę młodzieży z zakresu integracji europejskiej. W tym roku niesłyszący uczniowie z warszawskich szkół średnich nagrali film na temat europejskiej inicjatywy europejskiej. Film został zaprezentowany 7 grudnia na oficjalnym zakończeniu konkursu i wciąż jest dostępny na YouTube.

Rafał Trzaskowski, podczas spotkania z uczestnikami konkursu, wygłosił wykład na temat podstawowych założeń integracji europejskiej i korzyści jakie daje ona obywatelom. Po części teoretycznej nastąpiło wręczenie nagród z rąk Przewodniczącego Rady Fundacji Widzialni Artura Marcinkowskiego oraz Posła Rafała Trzaskowskiego. Młodzież miała również okazję, wykazać się swoją wiedzą z zakresu Unii Europejskiej, w specjalnie przygotowanym quizie.

 - Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom. Wzrastający poziom zdjęć, jak i ogromne zainteresowanie wśród internautów ogromnie mnie cieszą. To pozytywny impuls i dobra motywacja, do rozwijania konkursu w kolejnych latach – powiedział Poseł Rafał Trzaskowski. – Zapraszamy za rok i do zobaczenia w Brukseli!

Organizatorzy: Rafał Trzaskowski i Fundacja Widzialni dziękują także za pomoc w realizacji konkursu patronom, którymi byli: Polski Związek Niewidomych, Polski Związek Głuchych, Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących, Portal ONSI, Kwartalnik "Świat ciszy", Magazyn
"Pochodnia" oraz Fundacji Kultury bez Barier za ufundowanie filmów z audiodeskrypcją i napisami.

Źródło. www.trzaskowski.pl

 

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie zwycięzców konkursu

    Zdjęcie zwycięzców konkursu "Magiczna Europa 2012"

Powrót do: Aktualności