Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Koncert z audiodeskrypcją do obrazu "Mandylion"

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Koncert z audiodeskrypcją do obrazu "Mandylion"

Koncert z audiodeskrypcją do obrazu "Mandylion"

7 grudnia 2014(niedziela) godz. 18.00 - Katedra Metropolitalna p.w. św. Marii Magdaleny w Warszawie (Al. Solidarności 52) - koncert z audiodeskrypcją

 

 

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert z audiodeskrypcją zrealizowany w ramach jubileuszu 50-lecia Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego - koncert pt. "Melodie Mandylionu".

Podczas koncertu należącego do cyklu "Sztuk Puk - otwórz się na sztukę" chór zaprezentuje jedne z najpiękniejszych utworów muzyki cerkiewnej. Wybór tematyki nie jest przypadkowy. Muzyka obrządku wschodniego zajmuje bowiem wyjątkowe miejsce w 50-letniej historii chóru, a to dzięki pasji długoletniego dyrygenta chóru - Janusza Dąbrowskiego, który wprowadził ten typ utworów do repertuaru WChMu i przez lata doskonalił umiejętności zespołu w ich wykonywaniu. W roku 2004 chór wydał płytę "Gospodi Pomiłuj" zawierającą również utwory, które będą prezentowane podczas najbliższego koncertu.Plakat koncertu

 


Podczas koncertu jego realizatorzy po raz kolejny sięgną po audiodeskrypcję. Tym razem dotyczyć ona będzie Mandylionu - wizerunku Chrystusa, który znajduje się w warszawskiej cerkwi.Koncert odbędzie się 7 grudnia 2014 o godzinie 18.00 w Katedrze Metropolitalnej p.w. św. Marii Magdaleny w Warszawie (Al. Solidarności 52).Wystąpią:
Warszawski Chór Międzyuczelniany pod dyrekcją Teresy Gręziak
Audiodeskrypcja - Katarzyna Kucharska-HornungWstęp wolny

 


Jesienią tego roku przypada 50 rocznica powstania Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego przy kościele św. Anny w Warszawie. Przez cały ten czas zespół był aktywnym uczestnikiem życia kulturalnego stolicy. Dziś, jak i przed laty, zrzesza studentów i absolwentów stołecznych uczelni. Warszawski Chór Międzyuczelniany należy do ścisłej czołówki chórów amatorskich w Polsce. Dużo koncertuje w kraju i za granicą, bierze udział w licznych wydarzeniach kulturalnych.50 lat swojej działalności Warszawski Chór Międzyuczelniany uświetnia cyklem złożonym z pięciu wyjątkowych koncertów. Tematem każdego z nich będzie inne dzieło sztuki, należące do warszawskich kolekcji lub pochodzące z warszawskiej przestrzeni miejskiej. Podczas tych swoistych spotkań ze sztuką przeplatać się będą muzyka, malarstwo, rzeźba i historia sztuki.


Do udziału w koncertach organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych obcowaniem ze sztukę w tym również osoby niewidome. Od roku bowiem chór przygotowuje i realizuje koncerty z audiodeskrypcją, podczas których przybliżane są dzieła sztuki osobom z dysfunkcją wzroku. Jubileusz pozostając świętem chóru i związanych z nim osób, stanie się pretekstem do stałego podkreślania, że osoby niepełnosprawne są pełnoprawnymi odbiorcami wydarzeń kulturalnych.

Galeria zdjęć

  • Plakat koncertu

    Plakat koncertu "Melodie Mandylionu"

Powrót do: Aktualności