Fundacja Kultury Bez Barier - Spektakle - Płock - Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku - Opowieść wigilijna

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Opowieść wigilijna

Opowieść Wigilijna, to historia samotnego skąpca Scrooge'a, który każde Święta Bożego Narodzenia spędza w łóżku, wychodząc z założenia, że na święta nie warto marnować czasu ani pieniędzy.

 

Gdy jednak, w trakcie jednych świąt, skąpcowi ukazują się duchy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, Scrooge analizuje swoje postępowanie i próbuje zmienić przyszłość. Opowieść wigilijna mówi o skutkach samotności spowodowanej egoizmem i chciwością. Przypomina o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy potrafi odmienić widzenie świata i ludzi.

 

Sztuka wystawiana w Płocku jest widowiskiem muzycznym adresowanym nie tylko do dzieci. Dzięki przesłaniu, jakie niesie oraz wymownej symbolice, spektakl powinien zainteresować również dorosłych.

 

Audiodeskrypcja - Izabela Künstler

 

 zdjęcie ze spektaklu

 

Premiera sztuki z audiodeskrypcją odbyła się 18 grudnia 2010 roku. Spektakl został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku we współpracy ze Stowarzyszeniem De Facto.

 

Przedstawienie teatralne z audiodeskrypcją zostało zrealizowane w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego