Fundacja Kultury Bez Barier - Spektakle - Kraków - Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie - Ziemia Obiecana

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Ziemia Obiecana

 

 Już sama powieść rozpychała się dźwiękami. Zapisane na kartach stron, wprost i między wierszami, rozbrzmiewały mieszaniną głosów ludzkich i przemysłowych, mieszaniną niepokojącą, wypełnioną wzajemnie znoszącymi się nadzieją i zwątpieniem, bogactwem i biedą, rozkwitem i obumieraniem.

 

Przygotowana w teatrze im. Juliusza Słowackiego inscenizacja ponadczasowej powieści Władysława Reymonta wykorzystała te naturalne brzmienia i przeniosła je na scenę. Powstał pełnokrwisty spektakl muzyczny, „Ziemia obiecana” frapująca zarówno słowem, jak i muzyką. Przeniesiona na deski teatralne „Ziemia obiecana” łączy w sobie dramat z musicalem, tradycję ze współczesnością. Bohaterowie sztuki - Polak - Karol Borowiecki, Niemiec – Max Baum i Żyd – Moryc Welt – nie mają nic, prócz marzeń i odwagi i, jak się okazuje, to wystarcza, by założyć fabrykę w mieście, w którym o losie ludzi decydują pieniądze, pieniądze, pieniądze… Sztuka, wyreżyserowana przez Wojciecha Kościelniaka, w zasadzie pozostaje wierna Reymontowskiemu oryginałowi, dodatkowo obdarza go jedynie doświadczeniem dziesiątek lat XX wieku.

 

Audiodeskrypcja - Przemysław Zdrok

Napisy dla niesłyszących - Urszula Butkiewicz

 

Premiera sztuki z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących odbyła się 10 października 2012 roku.

 

zdjęcie ze spektaklu

 

Przedstawienie teatralne z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących zostało zrealizowane w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego