Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Grube ryby w przyprawie śmiechu!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Grube ryby w przyprawie śmiechu!

Grube ryby w przyprawie śmiechu!

Teatr Polonia czeka na widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu

XIX-wieczna ramotka, zainscenizowana klasycznie i klasycznie odegrana. W XXI wieku wydawałoby się, że nuda, ale nie ma nic bardziej mylącego. Wystawione w Teatrze Polonia Krystyny Jandy „Grube ryby” to bardzo zabawna komedia trzymająca widzów w nieustająco dobrym humorze; komedia czerpiąca pełnymi garściami z tradycyjnego teatru, w którym tak ważny jest aktorski kunszt. A tu aktorstwo jest najwyższej próby. Teraz spektakl został wreszcie dostosowane do potrzeb widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością”,  zaprasza widzów niewidomych i niesłyszących do Teatru Polonia na dostosowany do ich potrzeb spektakl „Grube ryby”.

 

Wystawienie opatrzonej audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących sztuki odbędzie się 15 sierpnia (środa), początek o 19.30.

Bilety, w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” kosztują 40 złotych. Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację.

Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska. Rezerwacji można dokonać mailowo: a.zorawska@dzieciom.pl

lub telefonicznie 22 486 96 42 wew. 4

Zarezerwowane bilety należy odebrać najpóźniej 13 sierpnia (poniedziałek).

Tytułowe grube ryby,  to dwaj bogaci starzy kawalerowie, którzy nabierają przekonania, że zostali wybrani na mężów przez dwie młodziutkie i atrakcyjne pensjonarki. Gdy orientują się, jak bardzo się pomylili, starają się wyjść z twarzą z zaistniałej sytuacji. Spektakl wyreżyserowała Krystyna Janda i to ona postanowiła, że sztuka zostanie wystawiona zupełnie klasycznie, bez zmieniania oryginalnego tekstu i w scenografii odpowiadającej XIX wiecznemu salonikowi. To zapewne też jej decyzja, by nie udawać, że „Grube ryby” to po prostu teatralna komedia, w której nie należy doszukiwać się drugiego dna, a jedynie dobrze się bawić podziwiając jednocześnie aktorski kunszt.

Działania podejmowane w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt Poza Ciszą i Ciemnością został zainaugurowany przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” w 2008 roku. W jego ramach udało się do tej pory: udostępnić  29 spektakli w dziewięciu polskich teatrach, przygotować audiodeskrypcje i napisy do 24 filmów, dostosować do potrzeb osób z niepełnosprawnością sensoryczną znaczną część ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego i cztery sale Zamku Królewskiego w Warszawie oraz część ekspozycji Muzeum Narodowego w Warszawie, a także wydać z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących pięć filmów, dostępnych w ogólnej sprzedaży na DVD. Projekt Poza Ciszą i Ciemnością w maju 2011 roku otrzymał Nagrodę Mieszkańców w konkursie S3KTOR 2010, organizowanym przez Urząd m.st. Warszawy. 


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie ze spektaklu

    Zdjęcie ze spektaklu

Powrót do: Aktualności