Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - V Forum Kultury bez Barier - Access-orium

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / V Forum Kultury bez Barier - Access-orium

V Forum Kultury bez Barier - Access-orium

Tegoroczne forum odbędzie się 8 listopada (piątek) w Warszawie i będzie poświęcone kwestii kreowania w polityce miejskiej warunków umożliwiających wdrażanie i rozpowszechnianie idei kultury dostępnej.

 

 

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli samorządu terytorialnego - w sposób szczególny osoby odpowiedzialne za prowadzenie polityki kulturalnej oraz wszystkich zajmujących się sprawami środowisk osób z niepełnosprawnościami - do wzięcia udziału w V Forum Kultury bez Barier - Access-orium. Kultura dostępna w politykach miejskich.

Tegoroczne forum odbędzie się 8 listopada (piątek) w Warszawie i będzie poświęcone kwestii kreowania w polityce miejskiej warunków umożliwiających wdrażanie i rozpowszechnianie idei kultury dostępnej. Chcemy rozmawiać, dzielić się doświadczeniami i wspólnie szukać odpowiedzi na pytania:

  • Jakie bariery stoją na przeszkodzie we wdrażaniu w środowiskach lokalnych idei kultury bez barier.
  • Co koniecznie trzeba, a o czym warto pamiętać w czasie ustalania założeń polityki miejskiej, by możliwe było inicjowanie wydarzeń kultury dostępnej?
  • Do czego obliguje samorząd terytorialny, przyjęta w tym roku, Ustawa o zapewnianiu dostępności osobom o szczególnych potrzebach, tzw. Ustawa Dostępność plus?
  • W jaki sposób finansować wydarzenia kultury dostępnej, by nie marnotrawić pieniędzy publicznych?
  • W jaki sposób urzędnicy samorządowi mogą wykorzystywać potencjał, zajmujących się kulturą dostępną, organizacji pozarządowych? Jak i gdzie znaleźć takie organizacje?

 

Chcemy wymienić się doświadczeniami. Podczas forum zostaną zaprezentowane dobre praktyki z Polski (Małopolska. Kultura Wrażliwa, Kultura dla wszystkich – Lublin, Kultura bez Barier - Warszawa). 

W czasie Forum zaprosimy również Państwa do pracy przy stolikach tematycznych. Przedyskutujemy wspólnie, w gronie osób z niepełnosprawnością,  organizacji działających na rzecz dostępnej kultury oraz przedstawicieli samorządów, rozwiązania, które, mamy nadzieję, będą impulsem do wprowadzenia realnych zmian w politykach miejskich.

 

Forum odbędzie się  8. listopada (piątek), godz. 10:00-15:00, w Sali Teatralnej Teatru Ochoty, ul. Mikołaja Reja 9.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapewniamy pętle indukcyjną oraz tłumacza PJM.

Link do formularza zgłoszeniowego na wydarzenie: https://forms.gle/i8WSF817oHzkmWHBA


5. Forum Kultury bez Barier - Access-orium jest finansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

 

 

Galeria zdjęć

  • Logo Fundacji Kultury bez Barier

    Logo Fundacji Kultury bez Barier

Powrót do: Aktualności