Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Filmolekcje startują ponownie w Kinie Elektronik!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Filmolekcje startują ponownie w Kinie Elektronik!

Filmolekcje startują ponownie w Kinie Elektronik!

Już 4 kwietnia(środa) zapraszamy na pierwszy w tym roku pokaz w ramach Filmolekcji dla każdego.Będzie to obraz włoskiego reżysera Paulo Genovese „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” z 2016 r.
Kiedy siedmioro przyjaciół spotyka się przy wspólnym stole, żeby poplotkować i pożartować, nic nie zapowiada, że ich sympatyczne przyjęcie w krótce zmieni się w festiwal wzajemnych oskarżeń i pretensji. Stopniowo odkrywane fakty z prywatnego życia bohaterów sprawią, że ich wieloletnie związki przyjacielskie i partnerskie zostaną poddane poważnej próbie. Film Genovesego, choć na pierwszy rzut oka zdaje się być komedią, a nawet farsą, po głębszym zastanowieniu przestaje śmieszyć a zaczyna przerażać.
Film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.


Miejsce: Kino Elektronik, ul. Generała Zajączka 7
Data: 4 kwietnia (środa), godzina 18.00
Czas trwania filmu 97 min


To nie koniec filmowych wrażeń. Po filmie zapraszamy na warsztaty. Będą prowadzone w dwóch grupach, równolegle dla osób z niepełnosprawnością wzroku i dla osób z niepełnosprawnością słuchu.


Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc:
mail: rezerwacje@kulturabezbarier.org
tel/SMS: 669 401 401


Osoby chcące wziąć udział w warsztatach prosimy o zaznaczenie tego przy rezerwacji i podanie informacji, na które warsztaty chcą się zapisać.


„Filmolekcje dla każdego” to projekt, w którym chcemy przybliżyć osobom z niepełnosprawnością wzroku i słuchu meandry języka filmowego. Audiodeskrypcja i napisy nie zawsze są wystarczające by oddać bogactwo zabiegów formalnych. Pokazom filmowym towarzyszom warsztaty dedykowane osobom z niepełnosprawnością sensoryczną. Dzięki nim osoby niewidome usłyszą, m.in. czym jest mastershot, a Głusi dowiedzą się, jak muzyka tworzy nastrój grozy. W ramach cyklu prezentujemy filmy należące do różnych gatunków i nakręcone w różnych konwencjach.

 

 Projekt "Filmolekcje dla każdego" jest dofinansowany ze środków m.st. Warszawy

Logo miasta stołecznego Warszawy. Zakochaj się w Warszawie dostępnej.

Galeria zdjęć

  • Plakat filmu

    Plakat filmu "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie"

Powrót do: Aktualności