Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Demon w ramach Filmolekcji dla każdego

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Demon w ramach Filmolekcji dla każdego

Demon w ramach Filmolekcji dla każdego

Fundacja Kultury bez Barier i Kino Elektronik zapraszają na pokaz filmu „Demon” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących w ramach projektu „Filmolekcje dla każdego”.
 
 
Tym razem chcemy zabrać was w podróż do świata pełnego niesamowitości, gdzie nic nie jest takie jak się wydaje. Główny bohater w dniu swojego ślubu zostaje opętany przez dybuka, który zamieni weselę w swoją upiorną potańcówkę. Obraz Marcina Wrony z 2015 r. Stanowi próbę rozrachunku z polską tradycją romantyczną, ale i trudną historią. Dlatego reżyser czerpie pełnymi garściami z rodzimej literatury i kultury. Widoczne są nawiązania do twórczości Wyspiańskiego, Singera i wielu innych. Film Marcina Wrony jest też swoistą zabawą z konwencją filmu grozy.  
 
Po seansie osoby z niepełnosprawnością wzroku i niepełnosprawnością słuchu będą mogły wziąć udział w warsztatach poświęconych językowi filmowemu horroru. Dla osób niewidomych zajęcia poprowadzi Maciej Dowgiel filmoznawca i trener edukacji medialnej. Opowie on o zabiegach artystycznych, po które sięgają reżyser i operator by stworzyć na ekranie nastrój niepokoju. Co sprawia, że w odpowiednich momentach filmu czujemy dreszcz na plecach. Z osobami niesłyszącymi pracować będzie Małgorzata Bazan nauczycielka z warszawskiego liceum im. Klementyny Hoffmanowej i edukatorka filmowa. Wspólnie z uczestnikami warsztatu poszuka odpowiedzi na pytania: jak brzmi strach, czy obraz pozbawiony dźwięku jest mniej czy bardziej niepokojący? Jak muzyka buduje nastrój grozy?
 
Wstęp na seans jest bezpłatny po zarezerwowaniu miejsca mailowo pod adresem rezerwacje@kulturabezbarier.org, lub telefonicznie/SMSowo pod numerem: 793996475.
Prosimy przy rezerwacji zaznaczyć chęć wzięcia udziału w warsztatach z zaznaczeniem w której grupie.
Rezerwacja jest ważna dopiero po otrzymaniu potwierdzenia o jej przyjęciu.
 
Kiedy: 8 maja godzina 18:00
Czas trwania: 94 min.
Warsztaty: godzina 20:00
Czas trwania warsztatów: ok. 45 min.
Miejsce: Kino Elektronik Ul. Generała Zajączka 7
 
„Filmolekcje dla każdego” to projekt, w którym chcemy przybliżyć osobom z niepełnosprawnością wzroku i słuchu meandry języka filmowego. Audiodeskrypcja i napisy nie zawsze są wystarczające by oddać bogactwo zabiegów formalnych. Pokazom filmowym towarzyszom warsztaty dedykowane osobom z niepełnosprawnością sensoryczną. Dzięki nim osoby niewidome usłyszą, m.in. czym jest mastershot, a Głusi dowiedzą się, jak muzyka tworzy nastrój grozy. W ramach cyklu prezentujemy filmy należące do różnych gatunków i nakręcone w różnych konwencjach.

Wspólpraca: Stowarzyszenie "De Facto"

Logo Stowarzyszenia De Facto             

Galeria zdjęć

  • plakat

    plakat

Powrót do: Aktualności