Fundacja Kultury Bez Barier - Projekty - Warszawa - Condradoteka dla wszystkich

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Condradoteka dla wszystkichKONCEPCJA


Projekt "Conradoteka dla wszystkich" to była dostępna wszystkim zainteresowanym szansa na wartościowe estetycznie i merytorycznie poznanie twórczości Conrada. Zadanie to było realizowane dwutorowo. Jednocześnie odbywały się warsztaty warsztaty fotograficzne oraz teatralno-dramowe. Warsztaty fotograficzne były dedykowane głównie Głuchym/słabosłyszącym ze względu na ich spostrzegawczość i umiejętność obserwacji, osoby te świetnie się czują w takich dziedzinach jak fotografia, film, sztuki wizualne. Z kolei osoby z niepełnosprawnością wzroku cenią sobie pracę ze słowem, tekstem literackim, stąd grupa dramowo-teatralna zaś składała się z osób niewidomych/niedowidzących oraz pełnosprawnych. Efektem projektu było pokazanie sztuki opartej na powieści "Jądro ciemności". Sceografia spektaklu składała się ze zdjęć wykonanych na warsztatach fotograficznych.CEL

 

Praca służyła lepszemu poznaniu narracji Conrada, uruchomieniu wyobraźni, rozwinięciu świadomości zachowań scenicznych i wypracowaniu swobody ruchu. Integracja społeczeństwa niepełnosprawnego z pełnosprawnym.

 

 

REALIZACJA

Dwudniowe warsztaty fotograficzne odbyły się 30.09-01.10.2017 w Bemowskim Centrum Kultury. Zaś próby grupy dramowo-teatralnej miały miejsce w Polskim Związku Niewidomych.
EFEKTY

Efektem pracy na warsztatach fotograficznych są zdjęcia zrobione przez uczestników, które służyły także jako scenografia do spektaklu wystawionego przez osoby z grupy teatralno-dramowej.

 

 

DOSTĘPNOŚĆ

 

Spektakl i warsztaty były tłumaczone na język migowy oraz język foniczny, spektakl pokazano z audiodeskrypcją na żywo.

 

 

PARTNERZY         Logo Bemowskiego Centrum Kultury                            Logo Polskiego Związku Niewidomych

             Bemowskie Centrum Kultury                                         Polski Związek Niewidomych

 

 Projekt "Conradoteka dla wszystkich" dofinansowano przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego