Fundacja Kultury Bez Barier - Warszawa - Teatr WarSawy - Ruby

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Ruby

Ruby to imię dziewczyny, która jest tworem wyobraźni głównego bohatera Calvina Weira (Mateusz Banasiuk), młodego, obiecującego pisarza, którego debiut zatrząsł w posadach amerykańskim rynkiem wydawniczym. Teraz przeżywa kryzys, bo nic nie wskazuje na to, że drugą powieścią ugruntuje swą dotychczasową pozycję. Ten utwór ciągle nie powstaje, co prowadzi literata do coraz większej depresji.

Wyobcowany z normalnego życia Calvin ma skomplikowane relacje z kobietami. Osobą najbardziej zaufaną, swoistym przewodnikiem po życiu, jest pani psycholog, która często bywa kołem ratunkowym (świetna Edyta Olszówka). Imponuje mu też zaradna życiowo i stąpająca mocno po ziemi siostra (Sonia Bohosiewicz).

Calvin nie jest zdolny do prawdziwej miłości, dlatego boleśnie przeżywa kolejne rozczarowania. Marzy o idealnej kobiecie, a ponieważ ma dość ograniczoną wyobraźnię, „powołuje do życia" urocze brzydkie kaczątko, czyli tytułową Ruby (pełna wdzięku Maja Bohosiewicz), która często wymyka mu się spod kontroli.

Sztuka „Ruby" to opowieść, w której smutna diagnoza o samotnych współczesnych ludziach, ich lęku przed światem, braku asertywności i otwartości na drugiego człowieka miesza się z przewrotnym humorem spod znaku Woody'ego Allena.

 

 

Plakat spektaklu Ruby

 

 

Premiera z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących – 22 kwietnia 2016

AD: Iza Natasza Czapska, Napisy: Urszula Butkiewicz