Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - „Królowa Śniegu” z tłumaczeniem na język migowy (PJM)

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / „Królowa Śniegu” z tłumaczeniem na język migowy (PJM)

„Królowa Śniegu” z tłumaczeniem na język migowy (PJM)

Miłość kontra zima

Jedna z najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena potrafi zaskakiwać; potrafi, jeśli pozwolą jej na to aktorzy, reżyser, scenograf… A tym razem pozwolili. Inscenizacja stworzona w Teatrze Baj zaskoczy wszystkich – dorosłych i dzieci, znających historię Gerdy i Kaja i stykających się z nią pierwszy raz.

 

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza młodych i dojrzałych widzów z niepełnosprawnością słuchu na dostosowaną do ich potrzeb „Królową Śniegu”. Tłumaczony na język migowy spektakl zostanie zaprezentowany 16 stycznia 2014 roku w Teatrze Baj (Warszawa, ul. Jagielońska 23). Początek o godzinie 12.00.

 

Bilety kosztują 15 złotych, liczba miejsc jest ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Ania Żórawska

Tel.: 22 100 36 94

e-mail: ania@kulturabezbarier.org    

 

   

„Królowa Śniegu” prezentowana w Teatrze Baj zaskakuje, ale jest też oczywiście wierna oryginałowi. Widzom, śledzącym losy małej Gerdy wędrującej po świecie w poszukiwaniu przyjaciela, przyjdzie więc zmierzyć się z pytaniem o istotę zła, które paraliżuje, zniewala i zmusza do postrzegania wszystkiego w krzywym zwierciadle. Po licznych przygodach dziewczynka dotrze do Lodowego Pałacu Pani Zimy i odnajdzie w nim Kaja, lecz z sercem zamienionym w bryłkę lodu. Czy doświadczenia bohaterki, której prawy charakter i gorące uczucie wyrwą chłopca spod działania czaru, pomogą widzom odnaleźć klucz do zwycięstwa dobra nad złem?

 

Galeria zdjęć

  • zdjęcie ze spektaklu, fot. Krzysztof Bieliński

    zdjęcie ze spektaklu, fot. Krzysztof Bieliński

Powrót do: Aktualności